درآمد ۲۲ میلیاردی مردم خراسان جنوبی از انرژی خورشیدی

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی از درآمد ۲۲ میلیارد تومانی سرمایه گذاران در انرژی های خورشیدی استان خبر داد.

به گزارش “پیام خاوران“، مهدی دادگر در جمع خبرنگاران با اشاره به ۲۲٫۵ میلیارد تومان درآمد سرمایه گذاران سامانه های فتوولتائیک مربوط به مشترکین برق استان خراسان جنوبی، اظهار کرد: در راستای دستورالعمل‌های ابلاغی از وزارت نیرو و به نمایندگی از سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی ایران، شرکت توزیع برق استان همگام با سایر شرکت‌های توزیع در سطح کشور فرآیند خرید تضمینی برق از مشترکانی که علاقه مند به سرمایه‌گذاری در زمینه انرژی خورشیدی بودند را انجام داده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی با بیان اینکه از ابتدای سال ۹۶ تاکنون ۴۵۹ مشترک در اقصی نقاط استان اقدام به سرمایه گذاری کرده اند، گفت: هم اکنون نزدیک به ۴٫۷ مگاوات برق استان از طریق سامانه های فتوولتائیک تولید می شود.

دادگر از بهره برداری ۴۵۹ نیروگاه خورشیدی در استان خراسان جنوبی خبر داد و افزود: بیشتر نقاط استان خراسان جنوبی ظرفیت سرمایه گذاری در خصوص انرژی های خورشیدی را دارد.

وی با شرایط ایده‌آل استان در خصوص سرمایه گذاری در حوزه برق خورشیدی، بیان کرد: وجود بیش از ۳۰۰ روز آفتابی در سال، آب و هوای صاف با حداقل آلودگی، میانگین دمای مناسب، و شرایط واحد های مسکونی مناسب از نظر مساحت پشت بام از دیگر ویژگی های است که عرصه سرمایه گذاری برای خانوارهای شهری و روستایی را ایجاد می کند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی از درآمد ۲۲ میلیارد تومانی سرمایه گذاران نیروگاه های کوچک مقیاس محدود به ظرفیت انشعاب در انرژی های خورشیدی خبر داد و گفت: مجموع ظرفیت تولید ۴۵۹ نیروگاه خورشیدی استان ۴٫۷ مگاوات است که از ابتدای اتصال به شبکه در استان ۱۵ هزار و ۴۰۸ مگاوات ساعت انرژی برق تولید شده است.

بیشتر بخوانید   هیچ مشکل حل نشدنی در کشور وجود ندارد

وی تصریح کرد: با تولید این میزان انرژی تاکنون از انتشار بالغ بر ۱۱ هزار تن گازهای گلخانه ای جلوگیری شده است، افزود: از ابتدای سال ۹۶ تا پایان سال ۹۹ بابت تولید ۱۵ هزار و ۴۰۸ کیلووات ساعت انرژی تولیدی برق در مصرف ۳٫۵ میلیون لیتر آب و همچنین ۴٫۵ میلیون متر مکعب گاز صرفه جویی شده است.

دادگر بیان کرد: علاوه بر سامانه های فتوولتائیک مشترکین، سه نیروگاه خورشیدی به ظرفیت ۱۸ مگاوات نیز در استان در حال تولید برق هستند که با این حساب مجموع ظرفیت نیروگاه های خورشیدی متصل به شبکه  ۲۲٫۷ مگاوات است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی تصریح کرد: شرکت برق  آمادگی دارد با  مشترکانی که علاقه مند به سرمایه‌گذاری در حوزه انرژی خورشیدی  هستند قرارداد ۲۰ ساله خرید تضمینی را امضاء و به محض تولید برق و اتصال نیروگاهشان به شبکه برق بهای برق تضمینی را به حساب آنها واریز کند.

منبع: شبستان

پایان پیام/۱۰۲

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها