۹۴ درصد فوتی‌های پیک پنجم کرونا در خراسان جنوبی واکسن نزده بودند

دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا ویروس در خراسان جنوبی گفت: ۹۴ درصد فوتی‌های پیک پنجم کرونا از واجدین شرایط تزریق واکسن کرونا بودند ولی واکسن را نزدند.

به گزارش “پیام خاوران“، غلامرضا شریف زاده در جمع خبرنگاران گفت: در پیک پنجم کرونا که از دوازدهم تیرماه شروع شده تاکنون ۱۸۴ مورد فوت ناشی از بیماری کرونا در استان ثبت شده است.

وی با اشاره به اینکه در این مدت روزانه به طور متوسط ۲.۶ مورد مرگ ناشی از این بیماری ثبت شده است افزود: از ۱۸۴ فوتی ۲۲ مورد مربوط به تیرماه، ۸۵ مورد مربوط به مرداد ماه و ۷۷ مورد مربوط به شهریورماه بوده است.

دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا ویروس در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه از ۲۰ تیرماه ۱۶۹ مورد فوت ناشی از کرونا در استان ثبت شده است اظهار کرد: از این تعداد ۱۰۷ نفر معادل ۶۳.۳ درصد واکسن دریافت نکرده بودند، ۴۱ نفر معادل ۲۴.۳ درصد یک نوبت واکسن و تنها ۲۱ نفر معادل ۱۲.۴ درصد هر دو نوبت واکسن را دریافت کرده بودند.

شریف زاده با اشاره به اینکه در این مدت حدود ۹۰ درصد فوتی‌ها واکسن دریافت نکرده بودند تصریح کرد: ۹۴ درصد واجد شرایط تزریق واکسن و تنها ۶ درصد واجد شرایط نبوده اند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون برای گروه سنی ۶ تا ۱۷ سال واکسن کرونا که مورد تایید وزارت بهداشت باشد اعلام نشده است ادامه داد: وزارت بهداشت و درمان به دنبال این است که برای این گروه سنی از کشور چین یا کوبا واکسن وارد ایران کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/۱۰۲

دانلود فایل PDF || چاپ خبر
بیشتر بخوانید   هفتمین استاندارخراسان جنوبی؛ بومی یا غیر بومی

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها