خسارت ۲۰۰ میلیارد ریالی کرونا به بخش گردشگری طبس

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان طبس گفت: شیوع ویروس کرونا تاکنون بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال به تاسیسات گردشگری این شهرستان خسارت وارده کرده است.

به گزارش “پیام خاوارن“، کاظم نجاتیان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شیوع کرونا در ۲ سال اخیر ضربات سنگینی را به حوزه گردشگری وارد کرد و امیدواریم با اتمام دوره همه‌گیری این بیماری و افزایش سفرهای داخلی و خارجی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بخشی از این خسارت‌ها جبران شود.

وی گفت: تمامی تاسیسات اقامتی و پذیرایی با همه توان تلاش کردند که ضمن ایفای نقش در حفظ سلامت عمومی جامعه برای دوران پساکرونا برنامه‌ریزی‌های لازم را در پذیرایی از مسافران و گردشگران داشته باشند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان طبس با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در صیانت از جاذبه‌های طبیعی، روستاهای هدف گردشگری و مناطق نمونه گفت: ادامه روند تولید محصولات صنایع دستی و فعال نگهداشتن کارگاه‌های هنرمندان این حوزه در دستور کار بوده تا پس از پشت سر گذاشتن این دوران، تمامی تاسیسات با آمادگی کامل و همه توان به فعالیت خود ادامه دهند و در توسعه اشتغال و رونق و شکوفایی اقتصادی منطقه سهم بسزایی داشته باشند.

نجاتیان با اشاره به وجود سه هتل در شهرستان طبس ادامه داد: وجود ۲۵ اقامتگاه بومگردی، ۶ دفتر خدمات گردشگری و پنج مجموعه اقامتی و پذیرایی و یک مرکز سرگرمی، تفریحی و گردشگری از جمله زیرساخت‌های حوزه گردشگری شهرستان طبس است.

وی گفت: ۸۴ اثر تاریخی، ۱۰ اثر طبیعی و ۲ اثر معنوی در این شهرستان به ثبت ملی رسیده که زمینه خوبی برای جذب گردشگر داخلی و خارجی است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان طبس افزود: با توجه به ظرفیت‌ها و قابلیت‌های متعدد شهرستان طبس، وجود زیرساخت‌های ریلی و هوایی، موقعیت استراتژیک و مناسب شهرستان، وجود هفت روستای هدف گردشگری، ۲ منطقه نمونه گردشگری، کویرهای بکر و متعدد، وجود بارگاه منور حضرت حسین بن موسی الکاظم (ع) با خدمات و امکانات مناسب موجب شده  در سال‌های اخیر بخش خصوصی استقبال خوبی از این حوزه داشته باشد.

بیشتر بخوانید   بازدید 344 گردشگر خارجی از جاذبه‌های گردشگری خراسان جنوبی

نجاتیان تصریح کرد: طی چهار سال اخیر بیش از هزار میلیارد ریال تسهیلات از محل منابع متعدد (صندوق توسعه ملی و کمک‌های فنی اعتباری) به این حوزه تزریق شده همچنین بیش از ۳۰ میلیارد ریال زیرساخت آب، برق ، گاز و سایر موارد احداث شده است.

وی گفت: بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ میلیون ریال به‌صورت بلاعوض برای جبران خسارت و بیش از پنج هزار میلیون ریال تسهیلات برای جبران خسارت بانکی به سرمایه‌گذاران تاسیسات مختلف پرداخت شده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان طبس ادامه داد: ۱۰ مورد واگذاری اراضی ملی و شهری به سرمایه‌گذار برای احداث و راه‌اندازی تاسیسات اقامتی و پذیرایی گوشه‌ای از اقدامات و حمایت‌های دولت از سرمایه‌گذاران این حوزه بوده است.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/ ۱۰۲

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها