افتتاح پایگاه تجمیع واکسیناسیون کرونا ویژه دانشگاهیان بیرجند

پایگاه تجمیع واکسیناسیون کرونا ویژه دانشجویان و دانشگاهیان شهر بیرجند با حضور فرماندهی ناجای خراسان جنوبی، ریاست دانشگاه آزاد اسلامی، ریاست مرکز بهداشت بیرجند در محل سالن شهید مطهری دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند افتتاح شد.

به گزارش “پیام خاوران“، رئیس مرکز بهداشت شهرستان بیرجند  در این مراسم با قدردانی از همراهی جامعه دانشگاهی و یگان ویژه بیرجند در برنامه ملی واکسیناسیون کرونا گفت: با افتتاح پایگاه واکسیناسیون تجمیعی کرونا ویژه دانشجویان و دانشگاهیان بیرجند گام بزرگی در تسریع واکسیناسیون این گروه برداشته خواهد شد.

امیرمهدی زنگوئی مطلق با اشاره به اهمیت واکسیناسیون کرونا ، از آن دسته از کسانی که تاکنون به هردلیلی تزریق واکسیناسیون را انجام نداده اند، خواست تا به لحاظ اهمیت موضوع و ضرورت انجام این امر مهم برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا نسبت به ثبت نام در سامانه salamat.gov.ir و مراجعه به مراکز تجمیعی واکسیناسیون اقدام کنند.

رئیس مرکز بهداشت بیرجند با مخاطب قرار دادن عموم مردم در زمینه عدم توجه به شایعات موجود در سطح فضای مجازی افزود: پدیده واکسیناسیون عمومی مربوط به ویروس کرونا نمی باشد و نظام سلامت سال هاست با واکسیناسیون کودکان در تلاش برای حذف و پیشگیری از بسیاری از ویروس های خطرناک دیگری همچون فلج اطفال، سرخک، سرخجه، اوریون، سیاه سرفه و… بوده و انجام واکسیناسیون یکی از کارکردهای های اصلی نظام سلامت کشور است.

زنگوئی مطلق ترویج شایعات را از سوی عده ای ازافراد که با اهدافی مغرضانه سعی در کم جلوه نشان دادن تلاش های مدافعان سلامت در کنترل این همه گیری دارند را پدیده ای شوم در امر واکسیناسیون اعلام کرد که می تواند صدمات جبران ناپذیری را به سلامت عمومی جامعه در زمینه کنترل این همه گیری وارد آورد.

وی ضمن دعوت از مردم در زمینه دریافت مطالب صحیح علمی از مراکز معتبر ، وب سایت های وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی سطح کشور برضرورت توجه به منبع هر خبر،سطح علمی زمینه شغلی و میزان اعتبار فرد بازگو کننده مطلب در بیان مطالب پزشکی تاکید کرد.

بیشتر بخوانید   نماینده نهبندان وسربیشه به وزیر راه و شهرسازی تذکر داد

رییس مرکز بهداشت بیرجند از مادران باردار برای انجام واکسیناسیون کرونا خواست تا هرچه سریعتر نسبت انجام آن اقدام نمایند چراکه جان فرزندشان در گرو سلامتی آنهاست و در موارد شدید بیماری و بستری در بیمارستان تزریق برخی آمپول ها برای نجات مادر می تواند موجب سقط جنین و از دست رفتن نوزاد به ناچار گردد.

زنگوئی مطلق از راه اندازی آمبولانس واکسیناسیون سیار کرونا با همکاری یگان ویژه برای آن دسته از شهروندان که توانائی حضور در مراکز تجمیعی واکسیناسیون را ندارند خبر داد.

انتهای پیام/ ۱۰۲

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها