۶۰۰۰ پیشکسوت دفاع مقدس خراسان جنوبی تجلیل شدند

همزمان با سراسر کشور صبح امروز آیین تجلیل و تکریم ۶ هزار پیشکسوت دفاع مقدس خراسان جنوبی با حضور مسئولان برگزار شد.

به گزارش “پیام خاوران“،در آستانه چهل و یکمین سالگرد هفته دفاع مقدس آیین تجلیل و تکریم سراسری یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس و مقاومت با حضور رئیس جمهور و مسئولین کشوری و لشکری در باغ موزه دفاع مقدس تهران برگزار شد.

همزمان با سراسر کشور  آیین تجلیل و تکریم از ۶ هزار پیشکسوت دفاع مقدس استان خراسان جنوبی نیز با حضور مسئولین کشوری و لشکری و خانواده های معظم شهدا، رزمندگان، ایثارگران و جانبازان دوران دفاع مقدس در فرهنگسرای شهرداری بیرجند برگزار شد.

از این تعداد ۵ هزار پیشکسوت بسیجی و هزار پیشکسوت از نیرو‌های مسلح حاضر در جبهه‌های هشت سال دفاع مقدس هستند.

در این همایش از ۴۱پیشکسوت دفاع مقدس تجلیل می‌شود که از این تعداد۶ نفر از بسیجیان پیشکسوت دفاع مقدس شهرستان بیرجند هستند.

از امروز تا پایان امسال تجلیل از ۶هزار پیشکسوت دفاع مقدس و مقاومت در استان خراسان جنوبی انجام می پذیرد.

شناسایی یک هزار و ۸۶۰ مدخل دانشنامه دفاع مقدس خراسان جنوبی 

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان‌جنوبی نیز در این مراسم گفت: هزار و ۸۶۰ مدخل دانشنامه دفاع مقدس خراسان جنوبی شناسایی شده و ۸۰ مقاله نوشته شده است.

غلامرضا فلاحی اظهار کرد: سوگواره شعر دفاع مقدس در شهرستان سرایان و برپایی کارگاه‌های نمایش نامه نویسی با موضوع ایام دفاع مقدس و پخش برنامه‌های مرتبط با دفاع مقدس از طریق رسانه‌ها در خراسان‌جنوبی برگزار می‌شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: از دیگر اقداماتی که ما در خراسان‌جنوبی پیگیری می‌کنیم، فعال کردن دفاتر بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس در شهرستان‌های خراسان جنوبی است.

بیشتر بخوانید   مدیرکل راه خراسان جنوبی: تسریع و تکمیل باند دوم محور بیرجند قاین در اولویت کارها است

فلاحی در زمینه باغ موزه دفاع مقدس در خراسان‌جنوبی نیز گفت: از ۳۲ هکتار زمین که برای این امر اختصاص یافته در ۱۸.۵ هکتار نمی‌توانیم ساخت و ساز داشته باشیم چون بر روی کسل قرار دارد و تنها برای فضای سبز مناسب است.

وی اظهار کرد: در ۹.۵ هکتار نیز تنها می‌توانیم ابنیه رو باز بسازیم و تنها در حدود ۴ هکتار خود موزه و تالارهای آن ساخته خواهد شد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان‌ جنوبی گفت: در مورد اعتبارات پارک موزه دفاع مقدس نیز ۳.۵ میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی، سه میلیارد و ۲۱۰ میلیون تومان از محل اعتبارات توازن برای این پروژه در نظر گرفته شده است.

فلاحی با بیان اینکه مسائل مربوط به مناقصه فاز یک این پروژه در حال پیگیری است، اظهار کرد: در خراسان‌جنوبی ۱۴۷ شهید گمنام در ۵۸ نقطه به خاک سپرده شده‌اند که کار ساخت یادمان بر مزار این شهدای عزیز در حال پیگیری است.

وی در زمینه دانشنامه دفاع مقدس خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: در راستای این دانشنامه نیز هزار و ۸۶۰ مدخل شناسایی شده و ۸۰ مقاله نوشته شده است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان‌ جنوبی گفت: ما قادر هستیم که در خراسان‌جنوبی سالانه ۶۰ کنار موضوعات مختلف دفاع مقدس تولید و چاپ کنیم و البته چاپ این کتاب نیاز به حمایت مالی نیز دارد.

انتهای پیام/ ۱۰۲

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها