شبکه‌های مخابراتی و ارتباطی سبب توسعه اشتغال و اقتصاد می شود

استاندار خراسان جنوبی گفت: امروزه از شبکه‌های مخابراتی و ارتباطی به عنوان صنعت یاد می شود که اشتغال ایجاد می کند و اقتصاد را توسعه می دهد.

به گزارش “پیام خاوران”، با حضور استاندار خراسان‌ جنوبی، تعدادی از پروژه‌های اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در زمینه تقویت زیرساخت‌های ارتباطات روستایی شهرستان خوسف به بهره برداری رسید که این پروژه‌ها در راستای رفاه روستائیان منطقه اجرایی شده است.

توسعه شبکه فیبر روستایی از محل پروژه تا وزارت ارتباطات به میزان ۳۸ کیلومتر برای تأمین ارتباطات ۷ سایت و ۷ مرکز تلفن از جمله این پروژه‌ها بود که در راستای بهره مندی هزار و ۴۰۰ خانواده ساکن در ۲۳ روستای خوسف از جمله گیو، چهکند گل، نصرآباد، کارجگان، مرتضویه و کلاته عرب صورت گرفت.

بهره برداری از دو سایت نسل ۴ روستایی و اتصال مدارس ۳ روستا به شبکه ملی اطلاعات از محل اعتبارات  طرح توسعه ارتباطات روستایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز از دیگر پروژه‌هایی بود که امروز به بهره برداری رسید که اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات برای اجرای این پروژه‌ها ۹۸ میلیارد ریال هزینه کرده است.

استاندار خراسان جنوبی در حاشیه این مراسم از زیرساخت‌های ارتباطی و مخابراتی، به عنوان صنعتی در خدمت توسعه یاد کرد و گفت: در گذشته چنانچه شبکه مخابراتی در محلی ایجاد می شد، صرفاً برای ارائه یک خدمت بود امروز اما از شبکه‌های مخابراتی و ارتباطی به عنوان صنعتی یاد می شود که اشتغال ایجاد می کند و اقتصاد را توسعه می دهد.

حمید ملانوری با اشاره به امکاناتی که درپی توسعه شبکه‌های مخابراتی ایجاد می شود، تأکید کرد: زیرساخت‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات در هر جایی اجرا می شوند باید تغییر ایجاد کند و از این زیرساخت برای اشتغالزایی و توسعه استفاده شود.

بیشتر بخوانید   عملیات اجرایی استخر ذخیره آب قنات بلده فردوس آغاز شد

وی بیان کرد: امروزه بسیاری از مشاغل در قالب استارتاپ‌ها، وابسته به شبکه‌های مخابراتی و اینترنتی ایجاد شده اند و با سختی کار کمتر و درآمد بیشتر مشغول فعالیت هستند.

استاندار خراسان جنوبی به بخش‌هایی از خدمات ارائه شده در مناطق مختلف اشاره کرد و گفت: امروزه در گوشه گوشه کشور، در هر روستا، منطقه عشایری و حتی دور افتاده ترین مناطق، شبکه‌های آب، برق، مخابرات و گاز و نیز خدمات آموزشی و بهداشتی ایجاد شده که در مقایسه با اوایل انقلاب اصلاً قابل قیاس نیست و این که خدمات دهی رشد پرشتابی گرفته از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی، تلاش دستگاه‌های اجرایی و مطالبه مردم است.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/۱۰۲

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها