توزیع بیش از ۱۹۰ هزار قطعه جوجه بومی در مناطق محروم خراسان جنوبی

رئیس سازمان بسیج سازندگی خراسان جنوبی از طرح توزیع جوجه بومی از ابتدای سال خبر داد و گفت: در این طرح از ابتدای سال ۹۸ تاکنون ۱۹۰ هزار قطعه در بین ۱۹ هزار خانوار در استان توزیع شده است.

به گزارش “پیام خاوران“، حرف از جهاد که به میان می‌آید همه افکار به سمت گروه‌های جهادی و جوانان پر شور اما بی‌ادعا معطوف می‌شود جوانانی که در این دوره از زمان که برخی از هم سن و سالانشان به دنبال تفریح و سفر هستند و برخی هم در فضای مجازی وقت خود را می‌گذارنند عده‌ای دیگر فکر و ذهنشان رفع محرومیت‌زدایی و کمک به محرومان است.

جوانان درس خوانده و دانشجویی که مرکز کشور را به قصد خدمت ترک کرده و پا در نقاط محروم و مرزی می‌گذارند اما از آغاز شیوع کرونا تاکنون جهادگران در بخش‌های مختلف در صحنه میدان حضور یافتند جهادگرانی که یک روز در لباس خدمت و محرومیت و روز دیگر در صحنه کمک‌های مومنانه وارد گود شدند.

جوانانی بدون ادعا اما پر از دغدغه، دنبال دیده شدن نیستند اما همه تلاششان بر این است تا مشکلات مردم را اطلاع‌رسانی و پیگیری کنند، جوانانی که دغدغه پست و مقام ندارند اما برای خدمت به خلق از یکدیگر پیشی می‌گیرند، نوع لباسشان همه یکی است آن هم لباس خدمت و جهاد را بر تن دارند و هیچ مزد و پاداشی را نمی‌خواهند.

پیش از آن که جویای نام و نشان باشند شیفته خدمت و گره‌گشایی هستند و برایشان فرقی ندارد در نقاط محروم بیرجند باشند یا نهبندان در زیرکوه باشند یا در طبس، هدفشان خدمت به مردم، محرومیت‌زدایی و به عبارتی خودسازی و خدمت به مردم است.

دیگر کمتر کسی است که با جهادگران آشنا نباشد، جهادگران که در سیل و زلزله و هنگام برداشت محصولات کشاورزی، تا ساخت خانه محرومان، در احیای قنوات در روستاها تا ضدعفونی معابر و خیابان‌ها هر کجا که نیاز باشد آتش به اختیار حضور می‌یابند.

بیشتر بخوانید   صرفه جویی 214 میلیون لیتر سوخت مایع در خراسان جنوبی

اینها همان گروه‌های جهادی و جوانانی بی‌ادعا هستند که اگر به آنها اعتماد شود کارستانی به پا می‌کنند که همگان را حیرت زده می‌کنند، آری حرف از جهاد و خدمت که می‌شود پای گروه‌های جهادی به میان می‌آید، گرو‌ه‌های جهادی که از همان روزهای ابتدایی کرونا در روزهایی که همه در خانه بودند اما اینها در خیابان‌ها و معابر مشغول به ضدعفونی پرداختند.

مسئول بسیج سازندگی سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از اقدامات و برنامه‌های سازمان بسیج سازندگی و یکی از موضوعاتی که در بحث نهضت کمک مومنانه پیگیری می‌شود کمک مجموعه نهادها و خیران در بحث رفع محرومیت‌زدایی، توجه و تمرکز به اقتصاد روستایی معیشت محور است.

سرهنگ مهدی هنری بیان کرد: در راستای نهضت کمک مومنانه بسیج سازندگی استان با مشارکت خیران اقدام به توزیع مرغ بومی تخم‌گذار اصلاح نژاد شده (۵ ماهه) در برخی از روستاهای محروم شهرستان خوسف کرده است.

وی افزود: با شناسایی خانوارهای کم برخوردار و محروم توسط تسهیل‌گران صندوق‌های قرض‌الحسنه بسیج در روستاهای بصیران، سیدان، علی آباد زارعین در منطقه خوسف، تعداد ۲۸۸ قطعه مرغ بومی تخم‌گذار به ارزش ۱۷۰ میلیون ریال بین ۹۶ خانوار کم بضاعت به صورت رایگان توزیع شد.

مسئول بسیج سازندگی سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی با اشاره به مهم ترین اهداف طرح گفت: این طرح‌ها به دنبال بازگشت روستاها به دوران قبل که به صورت مولد بوده و اکثر نیازهای خانوار در روستاها تأمین می‌شد اجرا می‌شود و همچنین با هدف خودکفایی خانوارهای روستایی و تبدیل شدن این روستاها از مصرف کننده به مولد صورت می‌گیرد.

بیشتر بخوانید   متخصص عفونی: اوج‌گیری مجدد کرونا درگیری بیشتری ایجاد می‌کند

هنری گفت: طرح توزیع جوجه مرغ بومی از ابتدای سال ۹۸ به صورت تخصصی و در بین مردم روستاهای هدف صندوق قرض‌الحسنه کلید خورد و از ابتدای طرح تاکنون بیش از ۱۹۰ هزار قطعه جوجه بومی اصلاح نژاد شده در بین ۱۹ هزار خانوار در سطح استان به قیمت تمام شده هر قطعه با اعتبار مردم روستا توزیع شده است.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/۱۰۲

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها