مولوی حسینی: وحدت شیعه و سنی خاری بر چشم دشمنان ایران اسلامی است

امام جمعه اهل سنت طبس مسینا با بیان اینکه تنها راه و نقشه دشمن این است که امروز که نمی توان از طریق جنگ، کاری را پیش برد با ایجاد تفرقه بین مسلمانان به اهداف خود دست یابد گفت: وحدت شیعه و سنی خاری بر چشم دشمن است.

به گزارش “پیام خاوران“، مولوی سید محمد حسینی در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: ضمن گرامیداشت هفته وحدت اظهار داشت: قرآن کریم در راستای وحدت و پرهیز از تفرقه و جدایی بارها تذکر داده است.

وی افزود: بر اساس فرمایشات قرآن و احادیث پیامبر(ص) مسلمانان باید وحدت و همبستگی خود را حفظ کنند تا دشمن نتواند بر آنها تسلط پیدا کند.

امام جمعه اهل سنت طبس مسینا با بیان اینکه پیامبر(ص) در بحث وحدت می فرمایند«مسلمانان مانند اجزای یک ساختمان هستند که با یکدیگر همبستگی دارند»بیان کرد: اگر مسلمانان درس اخوت و برادری را به خود آموزش دهند هرگز دشمن نمی تواند بر آنان تسلط پیدا کند.

حسینی با اشاره به اینکه اشتباهات برخی از مسلمانان سبب شده است که دشمن بر آنان مسلط شود تصریح کرد: خوشبختانه امروز به برکت اتحاد مسلمانان دشمن در کشورهای اسلامی با نقشه‌هایی که کشیده است نتوانسته به اهداف شوم خود دست یابد و با ذلت و خواری شکست خورده است.

وی خاطرنشان کرد: تنها راه و نقشه دشمن این است که امروز که نمی توان از طریق جنگ، کاری را پیش برد با ایجاد تفرقه بین مسلمانان به اهداف خود دست یابد.

امام جمعه اهل سنت طبس مسینا یادآور شد: خوشبختانه امروز با بصیرت و آگاهی جهان اسلام و ملت ایران و علما و دانشمندان اهل سنت و شیعه  دشمن نخواهد توانست در بین مسلمانان تفرقه ایجاد کند.

حسینی اظهار داشت: امروز دشمن در افغانستان به وسیله نیروهای خود، در مساجد به جرم خواندن نماز، مسلمانان را قتل عام کرده و قصد دارد در بین صفوف شیعیان تفرقه ایجاد کند.

بیشتر بخوانید   افتتاح اولین نمایشگاه مدیریت بحران با حضور مدیرعامل شرکت مس

وی با تاکید بر اینکه با اتحاد مسلمانان دشمن هرروز ناکام می شود افزود: در این راستا علمای اهل سنت و شیعه باید تلاش کنند این همبستگی و همدلی از دست نرود و با همدلی دشمنان اسلام را شکست دهند و روزی برسد که شاهد این باشیم که در سایه اتحاد و اخوت مسلمانان دشمن به ذلت رسیده است.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/ ۱۰۲

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها