اختصاص اعتبار برای تجهیز بیشتر خراسان جنوبی به دوربین های نظارتی لیزرگان

مدیرکل دفتر آمار و ترافیک سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از اختصاص اعتبار برای تجهیز بیشتر استان به دوربین های نظارتی لیزرگان خبر داد.

به گزارش “پیام خاوران”،  فرهاد صالحیان در چهارمین جلسه کمیسیون اجرایی مدیریت ایمنی و حمل و نقل و سوانح رانندگی خراسان جنوبی اظهار داشت: اعتبار برای تجهیز جاده‌های خراسان جنوبی به دستگاه لیزرگان اختصاص می‌یابد تا رانندگان ملزم شوند در طول مسیر با سرعت مطمئنه و با احتیاط کامل رانندگی کنند.

مدیرکل دفتر آمار و ترافیک سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بیان کرد: سهم تردد ناوگان سنگین در کشور ۱۵٫۴ درصد است در حالی که در تصادفات سهم آنها ۴٫۷ درصد بوده که به نسبت ميزان تردد، رانندگان حمل و نقل جاده ای سهم کمتری در تصادفات داشته و رانندگي ايمني دارند.

وی افزود: انجام تحليل هاي درست کارشناسي و بر پايه تحقيقات و پژوهش هاي علمي و دانشگاهي با استفاده از ظرفيت هاي موجودموجب خواهد شد تا با درک درست و تحليل جامع به راهبردها و برنامه ريزي هاي اجرايي در جهت کاهش تصادفات دست يافت و دفتر آمار و ایمنی و ایمنی و ترافیک سازمان آمادگی دارد تا ظرفیت ها و نمونه تحقیقات انجام شده را با اععضا کمیسیون ارائه کند.

مدیرکل دفتر آمار، ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای قول تامین ۱۰ میلیارد اعتبار با تخصیص کامل برای خرید دوربین های نظارتی لیزر گان را داده تا نظارت و کنترل رانندگان متخلف با سرعت و دقت بيشترانجام گيرد. و درهر نقطه ای از جاده که سرعت عامل تصادف است و بتوان از آن استفاده کرد.

صالحیان تصریح کرد: در مکان هایی که واژگونی اتومبیل عامل تصادفات فوتي است باید اقدامات و تمهیداتی در حوزه راهداری در بحث شیارهای لرزاننده و شیب شیروانی آشکار سازی در نقاط برای کاهش شدت تصادفات انجام خواهد شد زیرا همچنین تمهیداتی در مواقع حادثه تا عکس العمل راننده کاهش شدت تصادفات را در پی دارد.

بیشتر بخوانید   حکایت صف‌های طولانی برای دریافت روغن جامد در زیرکوه + تصاویر

وی با اشاره به اینکه کامیون ها ۲۸ درصد درگیر در تصادفات هستند، اضافه کرد: اگر زمان سفر رانندگان کامیون کنترل شود ۱۰ درصد فوتی‌ها را کمتر کرده که در حال پیگیری جهت انجام پروژه است.

مدیرکل دفتر آمار، ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تصریح کرد: در بحث نقاط حادثه خیز تمام نقاط حادثه خیز آشکار سازی شده و برخی نقاط که به دلیل بروز تصادفات شکل می گیرد مصوب شده تا این نقاط اصلاح شود.

محمد فرهادی، معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری خراسان جنوبی نیز تصریح کرد: یکی از دلایل افزایش تردد در جاده های مواصلاتی استان را وجود بازارچه مرزی ماهیرود است که فقط در این جاده روزانه به طور میانگین بین ۴۰۰ تا ۷۰۰ خودروی سنگین تردد می کنند دیگر دلیل آن فعال شدن معادن در سطح استان می باشد و این افزایش تردد ما را ملزم به اقدامات تمهیدی بیشتر جهت ایمنی محور ها در جهت ایمنی در جاده های استان می کند.

وی به افزایش اعتبار در بحث آموزش و خرید تجهیزات استان اشاره و تاکید کرد: خراسان جنوبی استانی کم برخوردار است و باید اهرم های تشویقی جهت رعایت ایمنی که اکثر از موتور سیکلت استفاده می کند و اقشار کم درآمد هستند داشته باشیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی با اشاره به گرامیداشت هفته ایمنی یاداور شد: لازم است تا اقدامات پیشنهادی به دستگاه‌ها ابلاغ شود تا آمادگی و زمان لازم برای گرامیداشت این هفته را داشته باشیم.

گفتنی است؛ فرهاد صالحیان، مدیرکل دفتر آمار، ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در سفر به خراسان جنوبی به همراه اسدالله جلال زاده مدیرکل راهداری و حمل و نقل خراسان جنوبی از مرکز معاینه فنی در حال ساخت خودروهای دو شهرستان بازدید کردند.

بیشتر بخوانید   امنیت و آرامش پایدار کشور مرهون وحدت ملت ایران اسلامی است

در ادامه بعد از حضور در کمیسیون ایمنی، حمل و نقل و سوانح استان نیز به شهرستان نهبندان سفر و در طول محور از نحوه کنترل و نظارت بر ناوگان حمل و نقل عمومی بازديد کرد.

انتهای پیام/ ۱۰۲

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها