۳۰۰ میلیارد تومان کمک‌های مؤمنانه در خراسان جنوبی توزیع شد

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی از توزیع بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان کمک های بلاعوض در طرح کمک های مؤمنانه در استان از سال گذشته تاکنون خبر داد و گفت: هماهنگی و هم افزایی خوبی در بین همه دستگاه‌های خدمت رسان استان در این راستا وجود دارد.

به گزارش “پیام خاوران“، سردار علی قاسمی در رزمایش بزرگ خدمت رسانی گروه های جهادی خراسان‌جنوبی که همزمان با سراسر کشور به مناسبت هفته بسیج برگزار شد، اظهار داشت: انقلاب اسلامی ما انقلاب جهادی و فرهنگی بود لذا از قبل از پیروزی انقلاب گروه‌های جهادی در صحنه‌ حضور فعال داشتند.

فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان‌جنوبی با بیان اینکه روحیه و انگیزه جهادی از ویژگی‌های رزمندگان در عرصه‌های مختلف است، افزود: یک هزار و ۶۰۰ گروه جهادی در خراسان‌جنوبی فعال بوده و در حال ساماندهی و اجرای مأموریت خدمت رسانی هستند.

وی بیان کرد: از نظر اسلام ایمان با جهاد در میدان عمل توأم بوده، ایمانی که در گوشه مسجد و حسینیه باشد به تنهایی کفایت نمی‌کند بلکه باید به عرصه بیاید؛ آموزه‌های دین اسلام و فرمایش ائمه ما این است که یکی از رکن‌های ایمان، عمل آنچه اسلام به آن دستور داده بوده لذا گروه‌های جهادی هم ایمان به ارزش های اسلام آورده اند و هم در عرصه عمل به آن عمل می کنند.

قاسمی با بیان اینکه جهاد یک حرکت حق طلبانه است، یادآور شد: ایمان، هجرت، جهاد و شهادت از عرصه های جهاد است.

فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه مؤسس جهاد، هجرت و بسیج سازندگی پیامبر عظیم الشأن اسلام بوده است، اضافه کرد: پیامبر به محض اینکه از مکه هجرت می‌کنند و به نزدیک مدینه می رسند اقدام به شناخت مسجد می نمایند همان کاری که امروز گروه های جهادی انجام می دهند و به محض اینکه ظالمان و طغیانگران می خواهند اسلام را تضعیف نمایند جهاد را دستور داده و وارد جهاد می شوند.

بیشتر بخوانید   مرحله نخست اعتبارات بنیاد برکت به خراسان جنوبی ابلاغ شد

قاسمی با بیان اینکه هجرت و جهاد توأم با خدمت به مردم و خدمت به خودمان است، گفت: جهادگران دو ویژگی دارند که شامل خودسازی و خدمت به مردم بوده که در خودسازی مبارزه با نفس و شیطان و نفس درون و در خدمت‌رسانی به مردم توجه به خدمت به اقشار مختلف مردم مدنظر است.

وی تصریح کرد: باید به ازای داشته های فراوانی که باید به عنوان زکات این داشته ها خدمت کنیم که جهاد علمی، جهاد فکری، جهاد عقیدتی، جهاد جسمی و بدنی و جهاد مالی از عرصه ها مختلف خدمت هستند.

فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان‌جنوبی با اشاره به فرمایش امام(ره) مبنی بر اینکه “یک موی کوخ نشینان را به کاخ نشینان نمی دهم” در واقع یک راهبرد و سیاست است، افزود: مقام معظم رهبری به عنوان بزرگ ترین جهادگر فرمایشات متعددی در این حوزه دارند که امروز نیاز بوده تمام جهادگران این فرمایشات را مطالعه و از آن بهره مند شوند.

وی با اشاره به اینکه زکات جان ها و بدن ها بر خدمت رسانی به دیگران است، اضافه کرد: خودسازی و دیگر سازی در هجرت بوده و تا مؤمنان با یکدیگر گروه نشوند و روحیه جهادی پیدا نکنند موفق نخواهند شد.

فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) خراسان جنوبی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی، اقتصاد اسلامی، ایستادگی و صبر نیز در هجرت است، یادآور شد: شهید قاسم سلیمانی که امروز الگو گروه‌های جهادی است، تحمل وضعیت های سخت را نمود و در پایان به شهادت که بالاترین مرتبه می باشد دست یافتند.

قاسمی با اشاره به اینکه براساس تأکیدات اسلام، همه ما مأمور به سازندگی و خدمت هستیم، تصریح کرد: هر جامعه که به جهاد متکی و فرهنگ آن به جهاد گره بخورد آن جامعه پیروز است.

بیشتر بخوانید   سبک زندگی غربی منشاء بسیاری از بیماری‌ها است

وی گفت: کار میدانی و در صحنه برای توزیع اقلام جمع آوری شده از محل کمک های مؤمنانه بر محوریت مسجد توسط گروه های جهادی صورت گرفته است.

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی از توزیع بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان کمک های بلاعوض در طرح کمک های مؤمنانه در استان از سال گذشته تاکنون خبر داد و یادآور شد: هماهنگی و هم افزایی خوبی در بین همه دستگاه‌های خدمت رسان استان در این راستا وجود دارد.

قاسمی ادامه داد: ستاد کمک‌های مؤمنانه بر محوریت ائمه جماعات مساجد و ریاست نماینده ولی فقیه استان بهترین عملکرد را در سال گذشته داشته و امسال هم این کمک ها ادامه دارد.

وی خاطرنشان کرد: از مورخ ۱۷ مهرماه تا هفتم آذرماه توزیع ۱۱ هزار و ۹۰ بسته معیشتی، ۴۰۰ دست لباس و کفش، توزیع ۲۶۰ بسته لوازم ضروری زندگی، ۶۵ مورد کارت هدیه نقدی، غذای گرم ۵۳ هزار و ۳۰۰ پرس، گوشت قربانی ۲۳ هزار و ۱۰۵ گرم، بسته های بهداشتی ۳ هزار و ۷۰ مورد، ۵۶۷ بسته و تجهیزات پزشکی، ۵۲ سری جهیزیه، بهسازی و مرمت ۴۲ واحد از منازل محرومان، آزادی ۱۰۰ زندانی غیر عمد و پرداخت وام قرض الحسنه ۶۷ مورد به عنوان کمک‌های مؤمنانه در سطح استان صورت گرفته است.

منبع: فارس

انتهای پیام/ ۱۰۲

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها