ذخیره‌سازی ۲۵۰۰ تن شن و نمک در راهداری زمستانی قائنات

رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده‌ای قاینات از آمادگی برای اجرای طرح راهداری زمستانی با ذخیره ۲۵۰۰ تن شن و نمک در راهدارخانه‌های شهرستان خبر داد.

به گزارش “پیام خاوران”، سیدعلی اکبر قریشی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به رسالت این اداره برای نگهداری و بازگشایی محور‌های مواصلاتی سطح شهرستان و لزوم حفظ ایمنی در تردد‌ها، همه ساله قبل از شروع فصل بارش برف نسبت به حمل و ذخیره شن و نمک و دپو آن در راهدارخانه‌ها و گردنه‌ها و کپه کردن شن ونمک در محورهای برفگیر حوزه استحفاظی شهرستان اقدامات لازم توسط این اداره انجام می‌گیرد.

وی با اعلام اینکه ذخیره شن و نمک یکی از مولفه‌های اصلی و مهم برای آمادگی راهداری زمستانی بوده و وجود آن برای ایمن سازی محور‌ها در فصول بارش برف و یخبندان الزامی است، اظهار کرد: شن و نمک موردنیاز در سوله‌های مخصوص نگهداری واقع در راهدارخانه‌های گردنه خونیک، راهدارخانه مرکزی شهرستان، راهدارخانه خضری و سوله شن ونمک آرین شهر و نیز در گردنه‌های برف گیر در فصول بارش برف و کولاک کامل است.

رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده‌ای قاینات یادآور شد: هماهنگی‌ها و اکیپ بندی‌های لازم در این زمینه انجام گرفته و با بروزرسانی ماشین آلات راهداری برای راهداری زمستانی آمادگی داریم.

قریشی اضافه کرد: تقاضامندیم مسافرین و رانندگان در زمان بارش نزولات جوی و قبل از آغاز سفر از وضعیت جوی و راهها از طریق سامانه ۱۴۱ مطلع شوند.

انتهای پیام/ ۱۰۲

دانلود فایل PDF || چاپ خبر
بیشتر بخوانید   عشق به خدمت در25کیلومتری مرزافغانستان/ اینجا چشم‌ها فقط خوبی می‌بیند + تصاویر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها