صبحگاه مشترک ایمنی شرکت های توزیع برق کشور به میزبانی خراسان جنوبی برگزار شد

سومین صبحگاه مشترک ایمنی شرکت های توزیع نیروی برق کشور به میزبانی خراسان جنوبی به صورت ویدئوکنفرانسی برگزار شد.

به گزارش ” پیام خاوران “ معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان جنوبی صبح امروز در جمع پرسنل عملیاتی و اتفاقات شرکت برق ضمن گرامیداشت هفته صرفه جویی در مصرف آب و برق و تاکید بر نقش همه همکاران در ترویج فرهنگ درست مصرف کردن، اظهار داشت: مهمترین عامل در بروز حوادث خطای انسانی است که نه تنها محصول بی احتیاطی کارگران، بلکه شامل بی توجهی سرپرستان، کارشناسان و مدیران نیز می باشد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان جنوبی؛ هادی منصوریان ،نظارت صحیح بر گروه های عملیاتی شرکت، تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی، تاکید بر برگزاری جلسات ایمنی کوتاه مدت توسط سرپرست واحدها را از جمله اهداف برگزاری این صبحگاه برشمرد.

وی با اشاره به اینکه جان انسان بسیار با ارزش تر از آن است که روی آن قیمت گذاشت، گفت: همه ما در هر پست و سمتی که قرار داریم باید رعایت نکات ایمنی را سرلوحه کار و زندگی خود قرار داده تا دیگر شاهد هیچ گونه حادثه ناگواری در کشور نباشیم.

معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع برق استان خراسان جنوبی با بیان این که در استان در هشت سال اخیر حادثه ایمنی جدی نداشته ایم و امیدواریم جشن استان بدون حادثه را در پایان سال بگیریم، ادامه داد: کنترل و نظارت دو عامل تاثیرگذار در جلوگیری از بروز حوادث هستند که از مسئولان مربوطه تقاضا میکنم به این دو موضوع توجه کافی داشته باشند و در برخورد با بی احتیاطی و سهل انگاری پرسنل تعارف را کنار بگذارند.

بیشتر بخوانید   احتمال افزایشی بیماران کرونا در پایان موج اول سفرهای نوروزی وجود دارد

مدیر دفتر ایمنی شرکت توزیع برق استان خراسان جنوبی با قدردانی از نیروهای عملیاتی بابت انجام درست و به موقع دستورالعمل های ایمنی، اظهارداشت: خوشبختانه از لحاظ رعایت نکات ایمنی و پایین بودن میزان وقوع حوادث دلخراش در استان خراسان جنوبی از وضعیت خوبی برخوردار هستیم.

جواد بهایین با اشاره به حادثه تلخ سقوط همراه با پایه در پروژه تبدیل سیم به کابل خودنگهدار که در سال ۱۳۹۵ برای یکی از همکاران این شرکت رخ داده، افزود: متاسفانه عدم رعایت مقررات و دستورالعمل های ایمنی، عدم ایمن سازی مناسب محیط، عدم بررسی پایه های فرسوده، مهار نکردن پایه فرسوده با جرثقیل، عدم شناسایی خطرات ریسک محل کار و عدم آموزش کافی و نبود نظارت کافی بر کار پیمانکار از جمله دلایل وقوع این اتفاق ناگوار بوده است.

وی آموزش لازم نحوه کار صحیح برای پرسنل اجرایی و پیمانکاران، مهار مناسب پایه های فرسوده، برگزاری جلسه توجیهی برای پرسنل به روش TBM و بررسی شرایط میدانی قبل از شروع کار توسط سرپرست گروه و حضور مداوم وی در محل عملیات را از جمله اقدامات کنترلی به منظور جلوگیری از تکرار حوادث مشابه برشمرد.

مدیر دفتر ایمنی شرکت توزیع برق استان خراسان جنوبی به ۳ پروژه علمی و پژوهشی شرکت برق استان به منظور تشدید عوامل کنترلی اشاره و بیان داشت: تغییر در فرآیند ساختار تولید پایه ها، استفاده از بتن پیش ساخته محافظ پایه و ساخت چهارپایه نگهدارنده پایه های فرسوده  به جای استفاده از جرثقیل عناوین طرح های پژوهشی انجام شده می باشد که با اجرایی شدن آنها شاهد کاهش چشمگیر حوادث در سطح شرکت های توزیع خواهیم بود.

بیشتر بخوانید   برگزاری جشنواره فروش ویژه بیمه کوثر

در پایان این نشست کلیپ مستند مربوط به این حادثه که توسط شرکت توزیع برق استان تهیه شده، برای حاضرین در این مراسم پخش گردید.

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها