ضرورت رعایت حقوق اشخاص، پیمانکاران و بیت المال در قراردادهای عمرانی

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی برضرورت رعایت حقوق اشخاص، پیمانکاران و بیت المال در قراردادهای عمرانی تاکید کرد.

به گزارش “پیام خاوران” علیرضا عباس زاده ظهر امروز در جلسه شورای فنی استان اظهار داشت: لازم است اشکال نحوه و تغییر شیوه تأمین منابع مالی پروژ‌ه‌ها به صورت نقدی و اسناد خزانه بررسی کارشناسی و تعیین تکلیف شود، به طوری که ضمن رعایت قوانین و ضوابط پیمان، حقی از بیت‌المال و یا اشخاص و پیمانکاران ضایع نشود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: تضییع حقوق چه از جانب بیت المال و چه از جانب پیمانکاران مردود بوده و محل اشکال است و باید با نگاه دقیق و نظر کارشناسی بررسی و تصمیم سازی شود.

وی بیان کرد: اعضای شورای فنی فارغ از مسئولیت اداری خود باید با بررسی دقیق و کارشناسی با در نظر گرفتن قوانین و ضوابط به عدالت رأی دهند بنابراین در جایی که حق فردی ضایع می‌شود از آن استیفا کرده و در جایی هم که بیت المال در حال تضییع است با آن برخورد شود.

عباس زاده تأکید کرد: ساختمان‌های اداری باید طوری طراحی و ساخته شود که ملاحظات پدافند غیر عامل در آن رعایت شود.

در این جلسه درخواست‌های اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس در زمینه استخر حاجی آباد، انجمن پیمانکاران عمرانی درباره اختلاف شرکت جهان فولاد و اداره کل امور عشایری، شرکت تعاونی کشاورزی، منابع طبیعی و آبخیزداری مرتعداران و دامداران شهرستان قاینات در زمینه اختلاف با اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه اختلاف نظر با شرکت آلیاژ پی شرق و سازمان بسیج سازندگی در خصوص واگذاری پروژه‌ها به صورت امانی و همچنین گزارش اداره کل راه و شهرسازی و اداره کل میراث فرهگی، گردشگری و صنایع دستی در زمینه محل احداث موزه بزرگ استان مورد بررسی قرار گرفت.

بیشتر بخوانید   مصدوم شدن 9 دانش‌آموز درمیانی در یک تصادف

بررسی درخواست‌های اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در زمینه سنگ‌های مصرفی در پروژه‌های مرتبط و اداره کل حفاظت محیط زیست در زمینه اعمال بخشنامه‌های مرتبط با قرارداد به جلسه آتی موکول شد.

انتهای پیام/۱۰۲

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها