بارندگی‌ها در خراسان جنوبی تداوم دارد

کارشناس اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی از ورود سامانه جدید بارندگی از اواخر وقت فردا دوشنبه به استان خبر داد.

به گزارش “پیام خاوران” سمیه لطفی با اعلام این خبر اظهار داشت: شرایط جوی امروز به نسبت پایدار است، اما در برخی نقاط به ویژه شهرستان‌های سربیشه، درمیان و زیرکوه احتمال وقوع رگبار و رعد و برق کماکان وجود دارد و از فردا افزایش ابر در منطقه رخ می‌دهد و روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه فعالیت توده هوای ناپایدار جوی را شاهد خواهیم بود.

وی بیان کرد: در بارندگی‌های سامانه اخیر بیشترین میزان بارش ثبت شده به ترتیب با 105 میلیمتر مربوط به حصاردار خوسف، مختاران سربیشه 73 میلیمتر، بیشه سربیشه 55 و کلاته گاویج درمیان 52 میلیمتر است.

کارشناس اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی افزود: به لحاظ دمایی تا سه‌شنبه هفته جاری دمای هوا در استان بین 4 تا 8 درجه افزایش می‌یابد و هوا گرم‌تر خواهد شد.

وی گفت: در شبانه روز گذشته سردترین نقطه استان با کمینه دمای هشت درجه مربوط به سربیشه و گرم‌ترین نقطه با بیشینه دمای 34 درجه، دهسلم نهبندان بود همچنین نوسانات دمایی در مرکز استان 12 و 24 ثبت شد.

لطفی بیان کرد: سامانه بارشی اخیر از روز پنج‌شنبه 13 اردیبهشت خراسان جنوبی را فرا گرفت و تا روز گذشته فعال بود که در برخی مناطق از جمله شهرستان‌های خوسف و نهبندان شدت بیشتری داشت و خساراتی بر جای گذاشت.

انتهای پیام/ 102

چاپ و دانلود PDF
بیشتر بخوانید   پایگاه‌های مقاومت درون شهری تقویت شوند

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها