بررسی رفع مشکلات و تسهیل شرایط پیمانکاران پروژه راه‌آهن زاهدان- بیرجند- مشهد در وزارت راه

استاندار خراسان جنوبی در دیدار با معاون وزیر راه، میزان پیشرفت فیزیکی پروژه راه‌آهن زاهدان- بیرجند- مشهد و اقدامات در زمینه رفع مشکلات و تسهیل شرایط پیمانکاران را تشریح کرد و خواستار شتاب بخشیدن به روند اجرای کار شد. 

به گزارش “پیام خاوران“، جواد قناعت در جمع خبرنگاران با اشاره به دیدار خود با معاون وزیر و مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور اظهار داشت: با توجه به اینکه راه آهن زاهدان – بیرجند- مشهد توسط رئیس جمهور کلنگ‌زنی شده و این پروژه در توسعه منطقه شرق کشور، نقش بسزایی دارد، لذا تسریع در روند اجرای آن مطالبه ماست.

به گفته وی؛ افزایش تعداد ماشین آلات فعال در کارگاه‌ها و تقویت پیمانکاران، روند اجرای کار را شتاب می‌بخشد.

استاندار خراسان جنوبی با تأکید بر لزوم تکمیل نقشه‌های اجرایی تمام قطعات راه‌آهن، اظهار داشت: با توجه به انجام مطالعات کل مسیر و آماده بودن طرح، تهیه نقشه‌های اجرایی باید هر چه سریع‌تر تکمیل و ارائه شود.

قناعت، مدیریت زمان را در اجرای این پروژه مهم خواند و گفت: لازم است هم راستا با اجرای قطعات راه آهن در داخل استان خراسان جنوبی، عملیات اجرایی دو ایستگاه مسافربری بیرجند و قاین نیز آغاز شود.  این دو پروژه هم باید با استفاده از نیروی فنی متخصص و تزریق به موقع اعتبار با سرعت اجرا شود.

وی با اشاره به پیشرفت فیزیکی کم قطعه 17 راه آهن، تصریح کرد: لازم است این قطعه به پیمانکار جدیدی سپرده شود تا این کندی کار به سرعت جبران شود. انتظار می رود اسناد مناقصه عملیات روسازی و ریل گذاری کلیه قطعات هم به زودی تهیه شده و پیمانکاران این بخش نیز تعیین و مستقر شوند.

استاندار خراسان جنوبی به روند اجرای کار در کل مسیر و به ویژه حدفاصل زاهدان تا نهبندان اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه مطالعات کل مسیر انجام شده، لازم است آن بخش مسیر که به پیمان نرفته به مناقصه گذاشته شود تا روند کار در استان سیستان و بلوچستان هم شتاب بگیرد.

بیشتر بخوانید   رشد 75 درصدی توزیع نهاده دامی در خراسان جنوبی

قناعت با دعوت از معاون وزیر برای سفر به خراسان جنوبی و پایش شرایط کار به صورت میدانی، خاطرنشان کرد: مشکلات پیمانکاران در زمینه تأمین آب و سوخت به صورت ویژه پیگیری می‌شود.

وی به روند اجرای کار در پروژه‌های دوبانده سازی در استان گریزی زد و اظهار داشت: با توجه به برنامه زمان‌بندی این پروژه، انتظار است با ورود جدی وزارت راه و شهرسازی، باند دوم بیرجند- قاین تا هفته دولت امسال تکمیل شده و زیر بار ترافیک برود.

استاندار خراسان جنوبی گفت: برای دوبانده سازی محور بیرجند- زاهدان هم تأمین منابع مالی در راستای تسریع در روند اجرای کار مطالبه استان است.

قناعت با اشاره به حضور سیدحسین میرشفیع نماینده ویژه وزیر راه و شهرسازی در امور افغانستان و طرح‌های ویژه در جلسه از وضعیت اجرای پروژه راه فراه به ماهیرود گفت و اظهار داشت: این پروژه به طول 117 کیلومتر با 83 درصد پیشرفت فیزیکی در دست اجراست. اجرای این پروژه در توسعه صادرات کشور و رونق بازارچه مرزی ماهیرود نقش بسزایی دارد.

وی، تأمین منابع مالی، رفع مشکلات گمرکی و… را از مسایل مهم و مؤثر در روند اجرای کار خواند و همراهی شرکت توسعه و زیرساخت با اداره کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی در سرعت بخشیدن به عملیات اجرایی پروژه را خواستار شد.

در ادامه با بحث و تبادل نظر پیرامون مسایل مطرح شده، نظر مساعد شرکت زیرساخت در زمینه رفع دغدغه‌های استان جلب شد.

در این جلسه که با حضور مدیران مربوطه در وزارت راه و شهرسازی، مشاورین و پیمانکاران پروژه، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و مدیرکل راه و شهرسازی استان همراه بود، در ابتدا گزارش جامعی درباره میزان پیشرفت فیزیکی و وضعیت موجود طرح ارائه شد و اقدامات خراسان جنوبی در زمینه رفع مشکلات و تسهیل شرایط پیمانکاران نیز تشریح شد.

بیشتر بخوانید   اگر بیمه ندارید منتظر ۱۳ آبان بمانید

انتهای پیام/ 102

چاپ و دانلود PDF

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها