۲۸۹ هزار نفر از اهالی خراسان جنوبی واجد شرایط رأی دادن هستند

دبیر ستاد انتخابات استان خراسان جنوبی گفت: آمار واجدین شرایط حوزه انتخابیه بیرجند، درمیان و خوسف در دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی بالغ بر ۲۸۹ هزار نفر است.

به گزارش “پیام خاوران” موسی سلیمی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: متولدین 21 اردیبهشت 1385 و قبل از آن می‌توانند در دور دوم انتخابات مجلس شرکت کنند.

وی افزود: براساس قانون تنها واجدان شرایطی که مرحله اول، در حوزه انتخابیه بیرجند، درمیان و خوسف رأی داده‌اند می‌توانند دور دوم در همین حوزه شرکت کنند و همچنین افرادی که در مرحله اول در هیچ حوزه‌‌ای رأی نداده‌اند می‌توانند، در هر حوزه‌ای که به دور دوم کشیده شده، رای بدهند.

دبیر ستاد انتخابات استان خراسان جنوبی، تعداد شعب أخذ رأی در حوزه انتخابیه بیرجند، درمیان و خوسف را 287 شعبه اعلام کرد و گفت: از این تعداد در بیرجند 188 شعبه، درمیان 56 شعبه و خوسف 43 شعبه فعالیت خواهند کرد.

فعالیت بیش از  6 هزار نفر در امر برگزاری انتخابات در استان

سیدمحمدرضا طالبی نیز گفت: با برنامه‌ ریزی و برگزاری جلسات مختلف و تدابیر اندیشیده شده، ستاد انتخابات استان آمادگی لازم برای برگزاری انتخابات باشکوه، سالم، امن و رقابتی را در 21 اردیبهشت دارد. در زمینه تأمین و اجرای زیرساخت‌های ارتباطی در سطح استان به ویژه در حوزه انتخابیه بیرجند، درمیان و خوسف، مشکلی نداریم. در فصل بهار جمعیت زیادی در پایان هفته به مناطق روستایی می‌روند که باید پیش‌‌بینی لازم برای تأمین پایدار آب در این مناطق انجام شود.

وی با اشاره به بارش‌های سیل‌آسا در هفته‌های اخیر و وقوع سیل در مناطق مختلف استان عنوان کرد: باید همه ظرفیت‌ها برای بازگشایی جاده‌های مسدود به کار گرفته شود تا در زمینه اخذ رأی مردم دچار مشکل نشویم. پذیرفتنی نیست که به دلیل مسدود بودن یا تخریب جاده‌ها، نتوانیم رأی مردم را أخذ کنیم.

بیشتر بخوانید   پیام تسلیت مدیرعامل برق خراسان جنوبی در پی شهادت رئیس جمهور و هیئت همراه

رئیس ستاد انتخابات استان خراسان جنوبی با بیان اینکه پایداری شبکه برق استان در روز انتخابات بسیار مهم است، گفت: گروه‌های رفع اتفاقات شرکت توزیع نیروی برق آمادگی کامل را داشته باشند تا در صورت بروز حوادث احتمالی بتوانند سریع رفع مشکل کنند.

به گفته وی، شرکت پخش فرآورده‌‌های نفتی استان نیز در صورت نیاز به تأمین سوخت، آمادگی لازم را برای سوخت‌ رسانی و تأمین آن داشته باشد. باید تلاش همه ما این باشد که بر محور و مدار قانون حرکت کنیم، یعنی قانون فصل الخطاب مجریان در برگزاری انتخابات باشد. عوامل اجرایی بر محور و مدار قانون حرکت کنند. اصل بیطرفی توسط عوامل اجرایی به عنوان یکی از اصول انتخابات است که همه ما باید خودمان را ملزم به رعایت این اصل بدانیم.

رئیس ستاد انتخابات استان خراسان جنوبی با اشاره به اینکه فرآیند رأی‌گیری رأس ساعت 8 صبح در شعب اخذ رأی آغاز می‌شود بیان کرد: عوامل شعب در شهرستان‌‌های بیرجند، درمیان و خوسف 2 ساعت قبل در محل شعبه حاضر شوند و لوازم و پیش نیازها برای شروع رأی گیری را فراهم کنند.

طالبی با بیان اینکه بطور میانگین 20 نفر در هر صندوق جزو عوامل اجرایی، نظارتی، امنیتی خواهند بود، افزود: با احتساب تعداد شعب اخذ رای و عوامل ستاد انتخابات شهرستان‌ها و هیئت‌های نظارت و بازرسی بالغ بر 6 هزار نفر در امر برگزاری انتخابات  در این مرحله در استان فعالیت می‌کنند.

انتهای پیام/ 102

چاپ و دانلود PDF

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها