پیگیری ایجاد بارگاه‌های زرشک در خراسان جنوبی

مدیرکل دفترهماهنگی امور استان‌های وزارت جهادکشاورزی برای نهایی شدن درخواست‌های کشاورزان خراسان جنوبی برای، ایجاد بارگاه‌های زرشک در محل باغات محصول قول مساعد داد

به گزارش ” پیام خاوران “ سیدمجیدموسوی مدیرکل دفترهماهنگی اموراستان‌های وزارت جهادکشاورزی در سفر به خراسان جنوبی به همراه محمدحسین اکبری سرپرست سازمان جهادکشاورزی استان، معاون بهبودتولیدات گیاهی و هیئت همراه از باغات زرشک شهرستان بیرجند بازدید کردند.

دراین بازدید مهندس موسوی ضمن گفتگو با کشاورزان منطقه، از نزدیک در جریان آخرین اقدامات در راستای توسعه باغات و محصول زرشک استان خراسان جنوبی قرار گرفت.

شیوه‌های مبارزه با آفات به ویژه زنگ جارویی زرشک، اقدامات اساسی در جهت معرفی محصول، شیوه‌های بازاریابی و بازاررسانی محصول، کمک به تقویت و تکمیل چرخه تولید محصول از دیگر موضوعات مهم در این بازدید به شمار می‌رود.

یکی از مهم‌ترین درخواست‌های کشاورزان منطقه، ایجاد بارگاه‌های زرشک در محل باغات محصول می‌باشد.

مدیرکل دفترهماهنگی امور استان‌های وزارت جهادکشاورزی برای نهایی شدن این امر، قول مساعد همکاری داد.

وی همچنین گفت: برای حل مشکل گوشت قرمز راه‌اندازی واحدهای پرواربندی گاو و گوسفند در کشور در حال پیگیری است.

موسوی اظهار کرد: سال گذشته ۱۳۰ میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در کشور تولید شد و امسال خرید تضمینی گندم ۱۰ درصد افزایش خواهد یافت.

وی گفت: در زمینه تنظیم بازار محصولات کشاورزی ارتباط مستقیم و مستمر با مردم مهم است و امسال کمترین مشکل را در زمینه تنظیم بازار و تامین مواد خوراکی مورد نیاز در سراسر کشور داشتیم.

وی بیان کرد: خراسان‌ جنوبی در زمینه تامین مواد غذایی، بخصوص تولید مرغ هیچ‌وقت به منطقه قرمز نرسید و همیشه در وضعیت سبز قرار داشت.

وی ادامه داد: سال گذشته خراسان جنوبی در تامین مرغ و جوجه‌ریزی رتبه بالای کشور را داشت و بیش از دو درصد مرغ کشور را تامین و مازاد بر نیاز تولید می‌کند.

بیشتر بخوانید   بررسی وضعیت ۲ روستا در سفر استاندار خراسان جنوبی به سربیشه

مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان‌های وزارت جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه هیچ ممنوعیت یا محدودیتی برای صادرات مرغ به خارج از کشور وجود ندارد، افزود: تمام استان‌هایی که مازاد تولید دارند، از جمله خراسان جنوبی می‌توانند صادرات داشته باشند.

انتهای پیام/

 

 

چاپ و دانلود PDF

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها