خادمان حرم رضوی از واقفین زیرکوه تجلیل کردند

خادمان آستان حضرت رضا(ع) که سال‌هاست خادم امین واقفان و خیران هستند همزمان با ایام دهه کرامت با حضور در منزل واقفین در شهرستان زیرکوه از این واقفان خیراندیش تقدیر کردند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، از گذشته‌های دور تاکنون تصور جامعه بر این بوده که وقف، بخشیدن بخشی از مال و دارایی برای ساخت و آبادانی مساجد، امامزادگان و سایر مباحث دینی و مذهبی است و هیچکس تصور نمی‌کرد این نیت خیر بتواند در زمینه‌های دیگر هم تاثیرگذار باشد.

اگرچه باور اعتقادی وقف برکسی پوشیده نیست اما در جامعه امروز که مشکلات و آسیب‌های زیادی گریبانگیر مردم است و اکثر جوانان با مشکلات مختلف از جمله بیکاری مواجه هستند، این سنت حسنه می تواند براساس نیات واقفان به رفع این مشکلات کمک کند.

تنوع وقف مهمترین ویژگی‌ این سنت حسنه است و واقفان خیراندیش می توانند در وقف اموال و دارایی‌های خود به این تنوع توجه کرده و به سمت و سوی نیازهای روز جامعه بیایند.

خادمان آستان حضرت رضا(ع) که سال‌هاست خادم امین واقفان و خیران هستند همزمان با ایام دهه کرامت با حضور در منزل واقفین در شهرستان زیرکوه از این واقفان خیراندیش تقدیر کردند.

خدام رضوی با حضور در منزل محمدعلی عامری در روستای پیشبر شهرستان زیرکوه با ایشان دیدار کردند که ۸۰۰ متر با ۹۰ اصله نهال زرشک از روستای فخرآباد زیرکوه وقف توانبخشی حضرت علی اکبر(ع) بیرجند کرده که درآمد حاصل فروش این محصولات صرف مددجویان مددجویان توانبخشی می شود.

در ادامه خادمان امام رضا(ع) با آقای حسینی و آقای شیرگ از واقفین خیراندیش روستای شیرگ این شهرستان دیدار کردند که به ترتیب زمین دارای درختان زرشک برای هزینه سالروز شهادت و ولادت حضرت زهرا(س) و یک باب مغازه با متراژ ۷۰ مترمربع برای مراسمات اهل بیت(ع) وقف کردند.

بیشتر بخوانید   تعیین تکلیف ثبت نام‌های ناقص مؤدیان مالیاتی تا پایان اردیبهشت ماه

یکی از خادمان امام هشتم با قرائت صلوات خاصه و مدیحه سرایی حال و هوای حاضران و واقفین را امام رضایی کردند و سپس ضمن اهدای بسته های متبرک، از واقف خیراندیش آقای عامری توسط توانبخشی حضرت علی اکبر(ع)، اداره اوقاف زیرکوه و خادمان حرم رضوی تقدیر شد.

حجت الاسلام محمدباقر پیرزاد مُبلغ کاروان زیر سایه خورشید در این دیدارها بیان کرد: امیدواریم با رونمایی از این وقف ها، مردم به وقف های جدید در بخش های مختلف از جمله سلامت و فرهنگ شویق شوند و این اقدامات خداپسندانه و ثبت وقف باارزش نشان دهنده روحیه دینداری و سخاوت مردم استان خراسان جنوبی است.

انتهای پیام/106

چاپ و دانلود PDF

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها