جابجایی یک میلیون و 300 هزار تن کالا از خراسان جنوبی به نقاط مختلف کشور

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی گفت: طی سال 1403 توسط رانندگان و فعالان بخش حمل و نقل جاده ای نزدیک به یک میلیون و 300 هزار تن کالا از استان به نقاط مختلف کشور جابجا شده است.

به گزارش “پیام خاوران” علی اکبر مزیدی، معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گفت: با تلاش رانندگان سخت‌کوش و فعالان بخش حمل و نقل از ابتدای سال جاری تاکنون، یک میلیون و 291 هزار تن کالا از استان به نقاط مختلف کشور جابجا شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 9 درصد افزایش یافته است.

وی افزود: عمده کالاهای جابجا شده ازمبدأ استان سیمان کیسه ای، ذغال سنگ، آهن اسفنجی، بنتونیت، سیمان فله ای و سنگ سنگبری بوده است.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی گفت: برای جابجایی کالا ها بیش از 68 هزار برگ بارنامه طی 2 ماه ابتدایی سال جاری در استان صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 8 درصد افزایش را نشان می دهد.

مزیدی با بیان اینکه حمل کالا و مایحتاج عمومی مردم اولویت اصلی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان است، افزود: در حال حاضر 3 پایانه عمومی حمل‌ونقل کالا در استان فعال است.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی اضافه کرد: بر اساس آمار بیشترین کالای جابجا شده به مقاصد استان های تهران، خراسان رضوی و اصفهان بوده است.

مزیدی یادآور شد:برای جابجایی کالا در استان، بارنامه الکترونیکی صادرمی شود و با حذف بارنامه کاغذی، بارنامه الکترونیک تنها سندی است که در جابجایی کالا در محورهای مواصلاتی برون شهری مورد استفاده قرار گرفته و مرجع مورد تأیید برای تمامی دستگاه‌ها است.

وی خاطر نشان کرد: مهم‌ترین دستاوردهای حذف فیزیک بارنامه، جلوگیری از جعل بارنامه، صرفه‌جویی در چاپ و توزیع بارنامه، تعیین مرجع واحد برای تأیید اصالت بارنامه و جلوگیری از مراجعات مکرر شرکت‌ها برای اخذ کاغذ بارنامه است.

بیشتر بخوانید   ۱۰۱ خانوار روستایی از راه مناسب برخوردار می‌شوند

انتهای پیام/ 102

چاپ و دانلود PDF

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها