احتمال وقوع آتش سوزی در عرصه‌های طبیعی خراسان جنوبی وجود دارد

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی از  احتمال وقوع آتش سوزی در عرصه‌های طبیعی خبر داد.

به گزارش “پیام خاوران” علیرضا نصرآبادی در بازدید از منابع طبیعی شهرستان طبس گفت: با افزایش دما آتش در کمین طبیعت است و ضروری است با توجه به خشک بودن عرصه‌های جنگلی، کشاورزان پس از برداشت محصول، از آتش زدن کاه و کلش خودداری کنند، زیرا امکان سرایت آتش به عرصه‌های طبیعی که در مجاورت زمین‌های کشاورزی قرار دارند بسیار بالاست.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال هم مواردی از آتش سوزی در مراتع گزارش شده است، افزود: حریق در 3 هزار و 802 مترمربع از مراتع شهرستان زیرکوه از جمله مواردی بود، که آتش‌سوزی در این منطقه حدود نیم ساعت طول کشید که با تلاش و همکاری اداره محیط زیست مهار شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی از مردم خواست تا از رهاسازی زباله‌ها، بطری شیشه‌ای و پلاستیکی، پرت کردن ته سیگار یا چوب‌کبریت و از روشن کردن آتش خودداری کنند و در مواقع ضروری از سطوح بدون پوشش گیاهی استفاده و اطراف را با سنگ محصور کنند.

نصرآبادی گفت: از مردم طبیعت دوست استان درخواست می‌شود ضمن حفاظت از عرصه طبیعی، در صورت بروز آتش‌سوزی در عرصه‌های طبیعی با قید فوریت با شماره‌های 139 و 1504 یگان حفاظت منابع طبیعی تماس گرفته و مراتب را اطلاع دهند.

انتهای پیام/102

چاپ و دانلود PDF
بیشتر بخوانید   افتتاح ۱۳ پروژه منابع طبیعی خراسان جنوبی همزمان با هفته دولت

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها