خراسان جنوبی رتبه نخست مشارکت در انتخابات را کسب کرد

رئیس ستاد انتخابات خراسان جنوبی گفت: مردم خراسان جنوبی در دور اول انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری با 64 درصد مشارکت در بین استان‌‌های کشور رتبه نخست را کسب کردند.

به گزارش “پیام خاوران” سید محمدرضا طالبی در اولین جلسه ستاد انتخابات استان خراسان جنوبی برای  برگزاری دور دوم انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری  که با حضور وبیناری فرمانداران برگزار شد اظهار داشت: بر اساس ماده 21 قانون انتخابات، لازم است بهترین امکانات در اختیار مجریان انتخابات قرار گیرد  و عدم همکاری لازم در این زمینه، پیگیری خواهد شد.

وی گفت: در مرحله اول انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری اتفاقات بسیار خوبی افتاد و پیکربندی دستگاه‌ها و استقرار صندوق‌ها در شعب به موقع انجام شد و دستگاه‌های احراز هویت در ساعت مقرر روشن شدند که در این زمینه در کشور عملکرد بسیار خوبی داشتیم.

رئیس ستاد انتخابات خراسان جنوبی تصریح کرد: مردم خراسان جنوبی در دور اول انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری با 64 درصد مشارکت در بین استان‌‌های کشور رتبه نخست را کسب کردند.

وی بیان کرد: فرمانداران باید از مرحله اول انتخابات ریاست جمهوری ارزیابی مناسبی داشته باشند تا با رفع نقاط ضعف، نقاط قوت را تقویت کنند و حداقل یک کارگاه آموزشی یکی دو ساعته دیگر برای نمایندگان فرماندار برگزار شود.

معاون سیاسی استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه به همراه داشتن کارت ملی یا شناسنامه برای رأی دادن الزامی است، متذکر شد: افراد دارای شناسنامه‌های جلد قرمز(قدیمی) باید کد ملی خود را به همراه داشته باشند.

به گفته وی؛ با وجود اطلاع رسانی بسیاری که توسط کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان، صدا و سیما و رسانه‌های استان انجام شد،  بعضی از افراد با مدارکی غیر از کارت ملی یا شناسنامه برای رأی دادن به شعب اخد رأی مراجعه می‌کردند.

بیشتر بخوانید   سرمايه گذاري 125 میلیارد تومانی در منطقه ويژه اقتصادي خراسان جنوبی

طالبی با بیان اینکه در جلسات ستاد انتخابات شهرستان‌ها از دستگاه‌های خدمات رسان دعوت شده و بر مراقبت‌های لازم در این زمینه تأکید شود، اظهار داشت: تیم‌های عملیاتی دستگاه‌های خدمات رسان در روز برگزاری انتخابات باید به صورت آماده‌باش باشند.

رئیس ستاد انتخابات خراسان جنوبی با بیان اینکه همه پیش‌بینی‌ها و تغییرات لازم در زمان قعطی برق باید انجام شود افزود: توزیع تعرفه‌های جدید هم انجام خواهد شد و در مدیریت توزیع تعرفه‌ها  باید دقت لازم انجام شود.

طالبی با تأکید بر اینکه مکان شعب اخذ رأی نباید تغییر کند خاطرنشان کرد: در صورت وجود ضرورت باید در این زمینه با ستاد انتخابات استان مکاتبه شود و قبل از هر تغییری در این زمینه زیرساخت‌های مورد نظر بررسی شود.

به گفته وی؛ درخواست‌های افزایش شعب، نیاز به پیگیری دارد. نمایندگان نامزدها نیز می‌توانند در جلسات هیئت‌های اجرایی و شعب اخذ رأی حضور داشته باشند.

رئیس ستاد انتخابات خراسان جنوبی  تصریح کرد: همه اقدامات مربوط به انتخابات باید بر اساس قانون انجام شود.

وی با بیان اینکه فرآیندهای انتخابات باید در سامانه جامع انتخابات کشور بطور کامل و در زمان مشخص ثبت شود افزود: صندوق‌های اخذ رأی رأس ساعت 6 صبح مستقر و تا ساعت 6 و نیم نیز دستگاه‌های احراز هویت روشن و ساعت 8 از هر صندوقی یک استعلام انجام شود.

طالبی تأکید کرد: همه فرآیندهای انتخابات باید به خوبی مستندسازی و برای کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان ارسال شود.

انتهای پیام/ 102

چاپ و دانلود PDF

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها