آمادگی کامل استان خراسان جنوبی برای برگزاری مرحله دوم انتخابات

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به ۷۷۲ شعبه اخذ رأی پیش‌بینی شده در انتخابات ۸ تیرماه گفت: برای برگزاری مرحله دوم انتخابات در استان آمادگی کامل داریم

به گزارش “پیام خاوران”، جواد قناعت در ستاد انتخابات استان خراسان جنوبی اظهار داشت: حضور پررنگ مردم استان در اولین مرحله انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری، کسب رتبه نخست مشارکت را برای خراسان جنوبی به همراه داشت.

استاندار خراسان جنوبی گفت: مشارکت استان در دور اول انتخابات براساس تعرفه‌های مصرفی به طور قطعی 64.15  اعلام شده است. علاوه بر درصد مشارکت در پیکربندی و روشن کردن به موقع دستگاه‌ها هم رتبه اول را کسب کرد‌ه‌ایم.

وی با بیان اینکه تمهیدات لازم برای برگزاری مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری در استان فراهم شده، اظهار امیدواری کرد: این مرحله هم با مشارکت هوشمندانه و حداکثری مردم بدون هیچ مشکلی به نتیجه برسد.

قناعت با اشاره به اینکه همواره بر رعایت قانون در جریان برگزاری انتخابات تأکید داشته و داریم، متذکر شد: در دور اول انتخابات ریاست جمهوری هیچ مشکلی در امر برگزاری انتخابات نداشتیم.

استاندار خراسان جنوبی با تأکید بر نقش مؤثر همدلی و هم افزایی هیئت‌های اجرایی و دستگاه‌های امنیتی، انتظامی، اطلاعاتی و خدمات رسان در برگزاری موفق و بدون حاشیه انتخابات هشتم تیرماه، تصریح کرد: امیدواریم همین روند در انتخابات روز جمعه 15 تیرماه هم ادامه داشته باشد.

وی با اشاره به 772 شعبه اخذ رأی پیش‌بینی شده در انتخابات 8 تیرماه، اظهار داشت: تعداد و مکان‌های استقرار شعب اخذ رأی در مرحله دوم انتخابات تغییری نخواهد کرد.

به گفته وی؛ فرمانداران به عنوان رؤسای ستادهای انتخاباتی شهرستان‌های استان، مکلف بودند که با رصد میدانی، نقاط ضعف موجود در مرحله اول را احصا کرده  و نسبت به رفع آنها اقدام کنند.

بیشتر بخوانید   روز شعر و ادب فارسی، فرصتی برای بازخوانی تاریخچه شعری ایران است

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به دستورالعمل‌‌های ستاد انتخابات کشور، متذکر شد: شیوه برگزاری انتخابات نسبت به دور اول هیچ گونه تغییری نخواهد داشت.

قناعت افزود: ارائه به موقع و کامل آموزش‌ها به آمادگی مجریان کمک کرده و سطح خطا را در انتخابات‌هایی که از 11 اسفندماه تاکنون در استان برگزار شده، به صفر رسانده است.

رئیس ستاد انتخابات استان نیز در این جلسه گفت: تدابیر لازم برای برگزاری انتخابات انجام و اقلام و ملزومات نیز تحویل شده است.

سیدمحمدرضا طالبی با بیان اینکه توزیع تعرفه‌ها در مرحله اول به نحو درست انجام شده، اظهار داشت: در این دور از انتخابات هم مشکلی در توزیع و تعداد تعرفه‌ها نداریم.

وی از برگزاری کلاس‌های آموزشی برای نمایندگان فرماندارن در شعب اخذ رأی گفت و متذکر شد: با توجه به هماهنگی‌های صورت پذیرفته با ادارات ثبت احوال شهرستان‌های سراسر کشور، در صورت ارائه شناسنامه قدیمی توسط رأی دهندگان، مسئولین شعب اخذ رأی می‌توانند طی تماس تلفنی با ثبت احوال شهرستان مربوطه شماره ملی فرد مذکور را دریافت کرده و اقدام به اخذ رأی از وی کنند. فرآیند رأی گیری در این مرحله نیز با کارت ملی یا شناسنامه انجام می‌شود.

انتهای پیام/102

چاپ و دانلود PDF

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها