مقاوم سازی 7 هزار و 563 واحد روستایی خراسان جنوبی در دولت سیزدهم

مدیرکل بنیاد مسکن خراسان جنوبی از مقاوم سازی 7 هزار و 563 واحد روستایی استان در دولت سیزدهم خبر داد.

به گزارش “پیام خاوران”، قاسم تنها  امروز در نشست خبری اعضای شورای هماهنگی راه و شهرسازی خراسان جنوبی با موضوع ارائه گزارش عملکرد و تبیین دستاوردهای دولت سیزدهم اظهار داشت: از ابتدای تأسیس بنیاد مسکن تاکنون یک هزار و 59 طرح هادی تهیه شده که 247 طرح در بازه 3 ساله دولت سیزدهم بوده است.

وی گفت: این طرح تاکنون از 918 روستای بالای 20 خانوار استان، در 761 روستا اجرا شده و میزان واگذاری‌ زمین از سال 58 تا قبل از دولت سیزدهم 22 هزار و 737 قطعه بوده است.

7 هزار و 563 واحد روستایی خراسان جنوبی مقاوم‌سازی شده

مدیرکل بنیاد مسکن خراسان جنوبی افزود: فقط در دولت سیزدهم 9 هزار و 263 قطعه واگذاری زمین و 2 هزار و 416 هکتار تأمین و تملک زمین داشته‌ایم.

تنها تصریح کرد: 11 هزار و 537 جلد اسناد املاک در استان صادر شده و تاکنون 7 هزار و 563 واحد روستایی مقاوم‌سازی شده و در طرح نهضت ملی مسکن 61 هزار و 516 نفر ثبت‌نام کرده که برای 14 هزار و 125 متقاضی عملیات اجرایی آغاز شده است.

آغاز طرح محوطه‌سازی فرودگاه بیرجند از هفته آینده

مدیرکل فرودگاه‌های خراسان جنوبی نیز در این نشست بیان کرد: توسعه ترمینال فرودگاه بین‌المللی شهید کاوه بیرجند با 800 میلیارد ریال اعتبار، روشنایی فرودگاه طبس، افزایش دوربین‌های مداربسته در فرودگاه با 10 میلیارد ریال اعتبار از جمله پروژه‌های دولت سیزدهم در استان انجام شده است.

طهماسبی با بیان اینکه تغییر بستر ارتباطی سایت تقی قنبر به فیبرنوری از دیگر پروژه‌های انجام شده است گفت: طرح محوطه‌سازی فرودگاه بیرجند با 600 میلیارد ریال اعتبار ظرف یک هفته آینده آغاز می‌شود.

بیشتر بخوانید   اختصاص اعتبارات ویژه برای محورهای مواصلاتی استان 

وی افزود: طی سال گذشته 6 هزار نفر زائر از فرودگاه شهید کاوه بیرجند به سرزمین وحی اعزام شده‌اند و متاسفانه در استان به ازای هر هفته 40 زائر به عتبات نداریم تا بتوانیم پرواز مستمر برقرار کنیم.

رشد 129 درصدی بودجه جاری و تملک هواشناسی خراسان جنوبی

سرپرست اداره‌کل هواشناسی خراسان جنوبی نیز از وجود 110 ایستگاه هواشناسی در استان خبرداد و گفت: ایستگاه فرودگاه طبس با اعتبار 5 میلیارد تومان احداث می‌شود.

جواد نخعی، با بیان اینکه با پیگیری‌های انجام شده در دولت سیزدهم 22 ایستگاه‌ باران‌سنجی استان به مدار برگشته‌اند، افزود: طی ماه گذشته 300 مجوز استخدام کشوری اخذ شده که سهم استان 10 نفر است.

وی، با بیان اینکه اقلیم‌شناسی خودکار در استان طی دولت سیزدهم از 11 مورد به 17 مورد رسیده است، تصریح کرد: بودجه جاری و تملک هواشناسی 139 درصد رشد داشته است.

 نخعی، با بیان اینکه مشکل اصلی در استان کمبود نیروی انسانی متخصص است که علی‌رغم این کمبودها بهره‌وری لازم ایجاد شده است گفت: درحال حاضر 44 پست باتصدی داریم و 64 پست بلاتصدی است.

انجام بیش از 208 هزار آزمایش در آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان

مدیر آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک خراسان جنوبی نیز اظهار داشت: آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان خدمات آزمایشگاهی در زمینه پروژه‌های راه‌سازی، آبخیزداری، راه‌آهن، نهضت ملی مسکن، معدن و آب و فاضلاب ارائه می‌کند.

علی‌اکبر بیکیان، با اشاره به خدمات دولت سیزدهم در آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان، گفت: انجام 2 هزار و 576 متر مطالعات خاک، انجام 21 هزار مورد کنترل کیفیت مطالح، 584 آزمایش قیر و 5 هزار و 115 آزمایش مهندسی خاک از جمله اقدامات انجام شده است.

بیشتر بخوانید   بیمه گل نرگس از خراسان جنوبی آغاز می شود

 به گفته وی، در مجموع طی دولت سیزدهم 208 هزار و 513 مورد آزمایش در آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک خراسان جنوبی انجام شده است.

انتهای پیام/102

چاپ و دانلود PDF

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها