نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی رأی خود را به صندوق انداخت/ انتخاب براساس عقل و علم باشد

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند لحظاتی قبل و در همان دقایق اولیه شروع رأی گیری با حضور در شعبه سیار شماره یک دفتر امام جمعه بیرجند رأی خود را به صندوق انداخت.

به گزارش ” پیام خاوران ”  آیت الله سید علیرضا عبادی با بیان اینکه موضوع انتخاب در زندگی انسانی به عنوان مسئله اصولی در انسان شناسی و دین شناسی مطرح است، گفت: خواسته های انسان محدودیت ندارد و از این بی نهایت، انسان فقط حق دارد یکی را در آن لحظه انتخاب کند.

وی با اشاره به اینکه همه موضوعات براساس انتخاب انسان است که براساس ویژگی خلقت انسان است، افزود: انسان فقط حق یک انتخاب دارد و هویت و شخصیت و ارزش او براساس نوع انتخاب او است.

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه انتخابات یک نوع آزمایش برای انسان است، افزود: انتخابات یکی از اهم انتخاب ها برای سرنوشت خود، جامعه و سرنوشت جامعه است.

آیت الله عبادی با بیان اینکه انتخاب براساس عقل و علم باید باشد و اگر کسی پا روی فطرت خود بگذارد در هر مشکل و عوارضی که پیش آید شریک است، افزود: چنانچه انتخاب براساس علم و آگاهی نباشد، افرادی که به کاندیدای مورد نظر خود رای می‌دهند بعداً در مشکلاتی که پیش میآید سهیم هستند.

وی گفت: خراسان جنوبی با فرهنگ متعالی مردم، همواره در سطح ایران از نظر کمیت و شرکت در انتخابات ها بالاترین را در سطح کشور دارند و البته علاوه حضور کیفیت انتخاب هم مهم است.

انتهای پیام/

 

چاپ و دانلود PDF
بیشتر بخوانید   افزایش سرقت های خرد در خراسان جنوبی/ گلایه از سهل انگاری مردم

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها