رایگان شدن هزینه برق چاه‌های کشاورزی با استفاده از برق خورشیدی

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان جنوبی گفت: استفاده از برق خورشیدی و مدیریت مصرف در ساعات پیک، هزینه برق چاه‌های کشاورزی را رایگان می‌کند.

به گزارش “پیام خاوران” مهدی دادگر در گفتگو با خبرنگاران از راه‌اندازی طرحی خبر داد که براساس آن کشاورزان در صورت همکاری بیشتر با برنامه‌های مدیریت مصرف برق، می‌توانند میزان صرفه جویی شده را به نرخی ٤ برابر بالاتر از قیمت تامین برق به فروش برسانند.

وی افزود: بر اساس اعلام توانیر، اگر کشاورزان بتوانند با بهینه سازی سیستم‌های برقی چاه‌های کشاورزی و یا همکاری بیشتر، صرفه جویی بیشتری داشته باشند، برق صرفه جویی شده، به صورت پلکانی افزایشی، با نرخی در حدود دو هزار و ٥٠٠ تومان به ازای هر کیلووات ساعت یعنی ٤ برابر هزینه تامین برق، از آنها خریداری می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان جنوبی گفت: براساس محاسبات صورت گرفته، صاحب هر چاه کشاورزی با مصرف متعارف، می‌تواند از این طریق و با اندکی صرفه جویی بیشتر، در حدود ٨ تا ١٠ میلیون تومان از صنعت برق پاداش دریافت کند که البته باید پیشتر این همکاری را به اداره برق منطقه خود اعلام کند.

دادگر بیان کرد: کشاورزان همچنین در صورتی که معادل ٨٠ درصد ظرفیت برقی چاه‌ها را از نیروگاه‌های خورشیدی تامین کنند، معافیت لازم را از طرح‌های مدیریت بار تابستان خواهند داشت.

وی گفت: در صورتی که کشاورزان در ٥ ساعت از شبانه روز که شامل ساعات گرم بعد از ظهر تابستان است با صنعت برق همکاری کنند، هزینه برق مصرفی در بقیه ١٩ ساعت شبانه روز رایگان خواهد بود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان جنوبی بر اساس اعلام سازمان جهاد کشاورزی استان، به زودی بر اساس تفاهم نامه این سازمان با بانک قرض الحسنه‌ی مهر، کشاورزان می‌توانند برای راه‌اندازی برق خورشیدی در کنار چاه‌های کشاورزی‌شان، از تسهیلات قرض الحسنه بهره‌مند شوند که تاکنون 200 کشاورز برای دریافت این تسهیلات نام نویسی کرده‌اند.

بیشتر بخوانید   درآمد 5میلیارد تومانی سرمایه گذاران برق خورشیدی درخراسان جنوبی

انتهای پیام/ 102

چاپ و دانلود PDF

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها