1133 موتورخانه در خراسان جنوبی بهینه‌سازی و بهسازی شد

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان جنوبی از بهینه‌سازی و بهسازی یک هزار و 133 موتورخانه استان در سال 1402 و کاهش 28 درصدی مصرف انرژی با انجام بهینه‌سازی موتورخانه‌ها خبر داد.

به گزارش  “پیام خاوران” رحمان محمودی با اعلام این خبر اظهار داشت: در راستای مدیریت انرژی، طی سال گذشته در استان خراسان جنوبی 895 موتورخانه بهینه‌سازی و 238 واحد موتورخانه بهسازی شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان جنوبی افزود: بر اساس تاثیرات مستقیم بهینه سازی در کاهش مصرف گاز 2 هزار و 500 مورد موتورخانه از ابتدای شروع طرح تاکنون در بهینه سازی و بهسازی شده است.

محمودی تصریح کرد: بیش از 100 درصد اهداف شرکت گاز استان خراسان جنوبی در امر بهینه سازی و بهسازی طی سال گذشته در استان محقق شده است.

وی با اشاره به کاهش 28 درصدی مصرف انرژی با انجام بهینه‌سازی و بهسازی موتورخانه‌ها در استان تصریح کرد: اجرای طرح ملی اصلاح، بهینه‌سازی و بهسازی رایگان موتورخانه واحد‌های مسکونی و تجاری همگام و همراستا با سیاست‌های ابلاغی وزارت نفت است که اجرای آن در سطح استان می‌تواند علاوه بر کاهش چشمگیر گازب‌ها و صرفه‌جویی در مصرف گاز بخش‌های خانگی و تجاری، منجر به افزایش قابلیت اطمینان، پایداری و استمرار جریان گاز در بخش‌های صنعتی و به تبع آن حفظ هرچه بیشتر محیط زیست شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان جنوبی یادآور شد: مشترکین گاز طبیعی دارای موتورخانه مرکزی و شرکت‌های مجری واجد شرایط می‌توانند با مراجه به سایت شرکت ملی گاز ایران به نشانی www.nigc.ir و انتخاب گزینه ثبت نام طرح ملی بهینه‌سازی موتورخانه‌ها نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند.

محمودی از بهره‌مندی 3 هزار و 741 مشترک نهادهای حمایتی از خدمات رایگان شرکت گاز استان خبر داد و گفت: یک هزار و 358 اشتراک رایگان واگذار شده و گازکشی رایگان داخلی 2 هزار و 383 مشترک تحت پوشش نهادهای حمایتی در استان طی سال 1402 انجام شده است.

بیشتر بخوانید   ممنوعیت ورود به اماکن گردشگری خراسان جنوبی ادامه دارد

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان جنوبی افزود: از اشتراک‌های رایگان واگذار شده یک هزار و 157 اشتراک مربوط به مددجویان کمیته امداد و 201 اشتراک رایگان  مربوط به مددجویان سازمان بهزیستی بوده است.

محمودی با اشاره به گازکشی داخلی 2 هزار و 383 مشترک نهادهای حمایتی استان طی سال گذشته افزود: هزینه گازکشی داخلی این عزیزان حدود 129 میلیارد ریال بوده که به صورت رایگان انجام شده است.

وی تصریح کرد: مددجویان نهاد‌های حمایتی که تاکنون از امتیاز و اشتراک رایگان گاز بهره‌مند نشده‌اند، می‌توانند با دریافت معرفی‌نامه از نهاد مربوطه و ارائه آن به شرکت گاز، صرفاً یکبار از واگذاری امتیاز کنتور و اشتراک رایگان گاز استفاده کنند.

انتهای پیام/ 102

چاپ و دانلود PDF

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها