دفتر نمایندگی نظام مهندسی معدن ایران در افغانستان راه‌اندازی می‌شود

با حضور رؤسای سازمان نظام مهندسی معدن ایران و خراسان جنوبی در حاشیه نمایشگاه هفته صنعت کابل، تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان نظام مهندسی معدن ایران و اتاق معادن و صنایع افغانستان امضاء شد.

به گزارش “پیام خاوران” بنا بر اعلام سازمان نظام مهندسی معدن خراسان جنوبی، رضا بستامی اظهار داشت: بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که با اتاق صنایع و معادن افغانستان با حضور هیئت‌های دو کشور به امضا رساندیم، تبادل خدمات مهندسی میان ایران و افغانستان، آموزش مهندسان افغان، توسعه روابط معدن‌کاران ایران و افغانستان و سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف معادن این کشور از مهم‌ترین مواد این تفاهم‌نامه است.

وی با اشاره به گشایش دفتر نمایندگی نظام مهندسی معدن ایران در کابل افزود: شرکت‌های ایرانی که تمایل به سرمایه‌گذاری در بخش‌های معادن افغانستان دارند می‌توانند از طریق این دفتر به حوزه معدن افغانستان معرفی شوند.

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران افزود: کار اصلی این دفتر نمایندگی ایجاد پل ارتباط میان شرکت‌هایی است که تمایل به سرمایه‌گذاری در افغانستان دارند یا اینکه به عنوان شریک سرمایه‌گذاری در این کشور فعالیت‌ می‌کنند. در نمایشگاه هفته صنعت کابل، علاوه بر نظام مهندسی معدن ایران، تعدادی از شرکت‌های تولیدی، صنعتی و معدنی نیز از کشورمان مشارکت داشتند.

انتهای پیام/ 102

چاپ و دانلود PDF
بیشتر بخوانید   روند احداث پروژه باغ موزه دفاع مقدس در خراسان جنوبی شتاب می گیرد

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها