بهره‌مندی ۱۵ هزار مشترک خراسان جنوبی از فیبر نوری

مدیر مخابرات منطقه خراسان جنوبی از بهره‌مندی ۱۵ هزار مشترک استان از فیبر نوری خبر داد و گفت: برای توسعه فیبر شهری تاکنون ۱۳۲ پروژه اختصاصی فیبر نوری در استان وشهرک صنعتی در حال اجراست.

به گزارش “پیام خاوران” اسماعیل میری امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه هم‌اکنون 15 هزار مشترک در خراسان جنوبی از فیبر نوری بهره‌مند شدند، اظهار داشت: برای استفاده بهینه هم استانی‌ها از خدمات  بهتر دو طرح نجما (نهضت جهادی فیبر مخابرات) و “یو ان اس پی” در خراسان جنوبی اجرا می‌شود. هدف از این طرح‌ها استفاده و بهره‌مندی بهینه مردم استان از خدمات اینترنت و ارسال و دریافت داده‌ها به نحو بهتر است.

وی با بیان اینکه طرح نجما با اعتبار 85 میلیارد تومان از اعتبارات مخابرات استان هم اکنون در 5 شهرستان خراسان جنوبی در حال اجراست ادامه داد: همچنین طرح “یو ان اس پی” هم برای بیش از 70 هزار خانوار استان با اعتبار 80 میلیارد تومان از محل اعتبارات دولتی و 200 میلیارد تومان اعتبار شرکت مخابرات، در تمام شهرستان‌های استان مورد استفاده قرار می‌ گیرد.

مدیر مخابرات منطقه خراسان جنوبی یادآور شد: این پروژه در 16 زون FTTH با اجرای حدود 140 کیلومتر فیبر نوری در شهرهای خراسان جنوبی به منظور فیبررسانی به منازل در حال اجراست. تاکنون 177 کیلومتر فیبر نوری جدید در استان اجرایی شده است، با فیبررسانی به 21 بخشداری و 2 فرمانداری با هزینه 20 میلیارد ریال، اکنون تمام بخشداری‌ها و فرمانداری‌های استان به شبکه فیبر متصل شدند.

تمام خراسان جنوبی مجهز به فیبر نوری می‌شود  

مدیر مخابرات منطقه خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: سیاست و هدف اصلی مخابرات بر این است که  تمام خراسان جنوبی مجهز به فیبر نوری شود و هم اکنون مسکن‌های ملی هم مجهز به این فناوری می‌شوند.

میری با بیان اینکه هم استانی‌ها با هزینه کمتر می‌توانند از فیبر نوری برخوردار شوند، ادامه داد: مشترکان تنها با یک میلیون و 900 هزار تومان می‌توانند از فیبرکشی داخل خانه و مودم رایگان و سرویس یک ساله‌ اینترنت بهره‌مند شوند.

بیشتر بخوانید   لزوم فرهنگ‌سازی برای کاهش حوادث و تلفات جاده‌ای

به گفته وی هم اکنون 30 درصد مشترکان مخابرات استان در شهرستان بیرجند زیر پوشش فیبر نوری هستند.

مدیر مخابرات منطقه خراسان جنوبی یادآور شد: در حوزه بهسازی سوئیچ‌های روستایی و شهری 32 دستگاه کافونوری نصب و راه‌اندازی شده است و  13 مورد شبکه‌ کابل مسی نیز توسعه داده شد.

وی با اشاره به اجرایی شدن توسعه دیتا در 19 نقطه روستایی و 18 نقطه شهری، یادآور شد: در قالب آن 776 پورت VDSL و سه هزار و 600 پورت ADSL داشتیم.

132 پروره اختصاصی فیبر نوری در استان 

میری  بیان کرد:  برای توسعه فیبر شهری تاکنون 132 پروژه اختصاصی فیبر نوری در استان و شهرک صنعتی در حال اجراست.

مدیر مخابرات منطقه خراسان جنوبی با اشاره به واگذاری ایجاد پوشش فیبر نوری به مخابرات استان عنوان کرد: در 26 شهر استان هزینه اجرای طرح فیبر نوری با کمک دولت بوده اما در مرکز استان بدون کمک دولت انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه  امسال تمام خانوارها از فیبر نوری برخوردار خواهند شد، یادآور شد: برای 72هزار خانوار در 26 شهر با کمک دولت و شهر بیرجند از محل اعتبارات مخابرات این طرح اجرا می‌شود. اکنون 15 هزار پورت FTTH در شهرهای بیرجند، قاین، طبس، فردوس و سرایان آماده واگذاری است.

مدیر مخابرات منطقه خراسان جنوبی با بیان اینکه در این طرح هزینه خرید مودم و نصب داخل منازل که حداقل 30 میلیون ریال برآورد شده با مشتری است، ادامه داد: در این زمینه کمپین فیبر در خانه با شرایط استثنایی برای مشتریان فعلی و جدید  فراهم می‌شود.

به گفته وی در این طرح مشترکان از مزایایی شامل فیبرکشی رایگان، سرعت و ترافیک بالا و امکان استفاده از شرایط اقساطی در پرداخت هزینه طرح‌های اینترنت و خرید مودم بهره‌مند می‌شوند.

بیشتر بخوانید   ابلاغ 2800 میلیارد تومان اعتبار استانی و ملی برای خراسان جنوبی

انتهای پیام/ 102

چاپ و دانلود PDF

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها