عرض ارادت خبرنگاران به ساحت مقدس امام رئوف

اختتامیه دومین جشنواره مطبوعات شرق کشور صبح امروز با حضور خدام رضوی معطر به شمیم عطر رضوی شد. اصحاب رسانه ارادت خود را به ساحت این امام رئوف ابراز داشتند و در پایان مراسم نیز طی قرعه‌کشی 8 نفر برای سفر و پابوسی امام رئوف انتخاب شدند.

به گزارش “پیام خاوران“دومین جشنواره مطبوعات شرق کشور با حضور خادمان حرم رضوی برگزار و معطر به شمیم عطر رضوی شد.

حاضران و مشتاقان امام رئوف در این جشنواره با استقبال از خادمان حرم رضوی با زمزمه صلوات خاصه حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) و مدیحه سرایی به امام هشتم شیعیان ابراز ارادت کردند.

ارادتمندان و خبرنگاران در این مراسم میزبان خدام علی بن موسی الرضا(ع) شمس الشموس بودند و در اجتماعی باشکوه جلوه‌ای ناب از عشق ورزی و خدمتی از جنس ارادت به ائمه اطهار(ع) مخصوصاً علی بن موسی الرضا(ع) را به نمایش گذاشتند.

عاشقان و شیفتگان هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت، همیشه رسم عاشقی را به امام رئوف خود می‌دانند، چه زمانی‌ که به زیارتش مشرف می‌شوند و چه زمانی که هزاران هزار فرسنگ از شاه طوس دورند. آنها سالهاست با «کاروان زیر سایه خورشید» زائر کوی دوست می‌شوند و در مسیر کرامت امام رضا(ع) قرار می‌گیرند.

در پایان نیز یکی از جلوه‌های زیبای این مراسم باشکوه، قرعه‌کشی بین حاضران و انتخاب 8 نفر برای سفر به مشهد مقدس و پابوسی امام رئوف بود.

لازم به ذکر است این مراسم با حضور استاندار خراسان جنوبی و معاونین و معاون وزیر ارشاد و قائم مقام نماینده ولی فقیه در استان و خبرنگاران برگزار شد.

کاروان خدام حرم مطهر رضوی امسال نیز برای شرکت در برنامه‌های هفدهمین دوره جشن‌های مردمی زیر سایه خورشید، با همراه داشتن پرچم متبرک رضوی، لطف و کرم حضرت رضا(ع) را به سرتاسر کشور ارمغان می‌برند.

استقبال پرشور بیرجندی‌ها از خادمان حرم رضوی

همزمان با ایام دهه کرامت و در آستانه میلاد امام رضا(ع) استقبال از پرچم حرم رضوی و غبارروبی گلزار شهدای گمنام در بوستان معتمدنژاد بیرجند برگزار شد.

بیشتر بخوانید   جشن‌های زیر سایه خورشید در 11 شهرستان و 50 شهر و روستای خراسان جنوبی برگزار می‌شود

مردم ولایتمدار بیرجند در این مراسم معنوی با شور و شعف بسیار از خادمان حرم رضوی با اهدای گل استقبال کردند و عشق و ارادت خود به اهل بیت(ع) و به ویژه حضرت امام رضا(ع) را به منصه ظهور رساندند.

خادمان حرم رضوی با استقبال پرشور مردم مسیر بوستان معتمدنژاد تا مسجد حضرت زینب(س) را پیاده روی کرده و جشن بزرگ زیر سایه خورشید را برگزار کنند.

در ادامه کاروان خادمان حرم امام رضا(ع) با برگزاری مراسم جشن در مسجد حضرت زینب(س) و گرداندن پرچم سبز گنبد طلای هشتمین خورشید آسمان معرفت، حاضرین را به زیارت معنوی و عاشقانه امام مهربانی‌ها بردند و ارادتمندان اهل بیت(ع) بوسه‌های عشق و وفاداری و ارادت به خاندان عصمت و طهارت بر این پرچم سبز زده و به آن امام سلام و عرض ارادت کردند.

قرائت صلوات خاصه امام رضا (ع)، مولودی خوانی و زیارت پرچم بارگاه ملکوتی آستان قدس رضوی توسط مردم، مداحی مداح حرم رضوی و اجرای برنامه‌های فرهنگی از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

شمیم حرم رضوی در مرزبانی محمد رسول‌الله بیرجند پیچید

شمیم حرم مطهر رضوی و پرچم سبز گنبد بارگاه منور امام رضا(ع) در بین مرزبانان مرکز آموزشی محمد رسول الله(ص) بیرجند پیچید و مزار شهید گمنام این مرکز آموزشی نیز با حضور خادمان حرم رضوی غبارروبی شد.

مرزداران با دیدن پرچم متبرک امام هشتم و خدام ایشان ضمن زیارت از راه دور، سلام‌هایی از جنس اشک و دلتنگی روانه مشهد مقدس کردند.

خادمان حرم مطهر رضوی با حضور در این مرکز آموزشی ضمن قدردانی از مجاهدت‌های مرزبانان خراسان جنوبی در صیانت از مرزهای ایران اسلامی اعلام داشتند همواره نایب‌الزیاره مرزبانان جمهوری اسلامی در حرم حضرت ثامن‌الحجج(ع) هستند.

بیشتر بخوانید   بیش از ۵ میلیون تن کالای صنعتی و معدنی در خراسان جنوبی تولید شد

مرزبانان مرکز آموزشی محمد رسول الله(ص) عشق و ارادت‌شان را باری دیگر به ساحت قدسی حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) و با استقبال از پرچم متبرک بارگاه آن امام همام به نمایش گذاشتند.

یکی از خادمان در جریان این سفر معنوی به مرزبانی در شرق کشور با ذکر صلوات خاصه آن حضرت دل‌های مؤمنان را به بارگاه ملکوتی حضرت شمس الشموس (ع) گره زد.

در ادامه هم مرزبانان با مداحی، پرچم گردانی و نمک و نبات متبرک کوله بار دلتنگی‌هایشان را اندکی پایان دادند. همچنین به هر کدام از نیروهایی که نام امام رضا(ع) و یا فرزندشان به نام حضرت معصومه(س) دارند نیز به یُمن ورود پرچم منور رضوی 48 ساعت مرخصی تشویقی داده شد.

استقبال سربازان از خادمان حرم رضوی در پادگان 04 بیرجند

کاروان زیر سایه خورشید همزمان با ایام دهه کرامت فضای پادگان 04 امام رضا(ع) بیرجند سرشار از عطر رضوی کرد و سربازان و پرسنل پایور دل های خود را پنجره فولاد گره زدند.

مداحی و شعرخوانی خدام رضوی حال و هوای خاصی به فضای پادگان بخشید و دل‌های آماده پرسنل وظیفه و پایور را وارد صحن و سرای حرم امام هشتم(ع) کردند.

پرسنل پایور و وظیفه در پادگان 04 با شادمانی دلتنگی‌های خود را با آمدن خدام رضوی به پادگان و بوسیدن پرچم سبز رضوی اندکی کاهش دادند و با دل شکسته و اشک‌های جاری بر گونه‌ها حاجت خود را از امام رضا(ع) درخواست کردند.

اجرای سرود پرسنل پایور، خواندن صلوات خاصه و مداحی و مرثیه‌سرایی از دیگر برنامه‌های کاروان خدام رضوی بود و هدایای متبرک رضوی میان حاضران توزیع شد.

بیشتر بخوانید   کانون هماهنگی زرشک و عناب راه‌اندازی شد

آزادی 9 نفر از زندانیان بیرجند به برکت حضور پرچم حرم رضوی

خادمان بارگاه منور ثامن الحجج(ع) که به مناسبت دهه کرامت از 23 اردیبهصت ماه در خراسان جنوبی حضور دارند به زندان شهرستان بیرجند رفته و با زندانیان دیدار کردند.

سفیران و خادمان حرم امام هشتم در قالب کاروان زیر سایه خورشید با حضور در زندان بیرجند مورد استقبال باشکوه زندانیان قرار گرفتند و فضایی با حال و هوای معنوی به وجود آمد.

خادمان حرم امن امام رضا(ع) از بندهای این ندامتگاه بازدید و در این روزها که همه آرزوی زیارت امام رضا(ع) در مشهد مقدس را دارند با حمل پرچم گنبد ملکوتی حرم منور امام رئوف، فضایی سرشار از عطر رضوی را ایجاد کردند.

به واسطه‌ خوان کرامت امام رئوف(ع) 9 نفر از زندانیان شهرستان بیرجند به آغوش خانواده برگشتند که یکی از زندانیان در اندرزگاه زنان بیرجند پس از 9 سال و 8 زندانی دیگر نیز از زندان مرکزی زندان‌های استان آزاد شدند.

در بین زندانیان بسته‌های کوچک تبرک نمک و نبات توزیع شد و پرچم بارگاه ملکوتی حرم امام رضا(ع) نیز در این زندان افراشته شد و زندانیان برای تبرک و حل مشکلات خود هر یک دستی به پرچم کشیدند و آن را بوسیدند.

ایجاد شور و شوق و نشاط بین زندانیان، قرائت صلوات خاصه حضرت امام رضا(ع) و زمزمه‌های رضا رضای زندانیان و مدیحه‌سرایی خادمان از دیگر بخش‌های این آیین بود.

انتهای پیام/106

چاپ و دانلود PDF

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها