اختصاص ۱۹ میلیارد تومان به مجتمع فرهنگی هنری قاین

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از اختصاص ۱۹ میلیارد تومان اعتبار به مجتمع فرهنگی هنری شهر قاین در دور دوم سفرهای استانی رئیس جمهور به استان خبر داد و اظهارامیدواری کرد: این اعتبار در نظر گرفته شده به زودی محقق شود.

به گزارش “پیام خاوران”، علی فرخنده در مراسم تجلیل از اصحاب فرهنگ و هنر قاین اظهار داشت: این مراسم به همت قرارگاه شهید آوینی و با هدف تکریم از فعالان فرهنگی هنری مرتبط این نهاد در شهرستان قاین برگزار شده است.

وی با اشاره به نگاه تحولی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت سیزدهم ادامه داد: سند تحول اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی نیز مبتنی بر سه راهبرد توانمندسازی، گفتمان سازی و سودمندسازی عرصه فرهنگ و هنر طراحی شده است و در این سه سال، تلاش های زیادی در راستای توانمندسازی نیروی انسانی و جذب اعتبارات انجام شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی به رونق مشارکت هنرمندان در برنامه های مختلف استان هم گریزی زد و با بیان اینکه در دوره آموزشی قرآنی سال گذشته یک هزار و 200 نفر مشارکت کردند، افزود: برگزاری دو دوره جشنواره مطبوعات به صورت منطقه ای، میزبانی از اولین جشنواره ملی سواد رسانه، جشنواره موسیقی مقامی، کنگره ملی ابن حسام خوسفی، کیفی سازی جلسات شورای فرهنگ عمومی، کسب رتبه دوم اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در سطح کشور و انتخاب این اداره به عنوان دستگاه برتر در جشنواره شهید رجایی بخشی از برنامه های موثر و موفقیت های کسب شده در این مسیر بوده است.

فرخنده با بیان اینکه در هنگام تدوین سند تحول اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به عقب ماندگی های خراسان جنوبی در بخش های زیرساختی باقیمانده از دولت های قبل برخورد کردیم، گفت: در همین راستا، تلاش برای تقویت زیرساخت های حوزه فرهنگ و هنر استان در دستور کار قرار گرفت و افتتاح فاز نخست خانه مطبوعات و پروژه خانه فرهنگ با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام شد.

بیشتر بخوانید   486 میلیارد تومان اعتبار هزینه‌ای امسال به خراسان جنوبی اختصاص یافت+ ویدئو

وی افزود: امسال نیز از محل اعتبارات قرارگاه شهید آوینی، برنامه های متعددی در سطح ملی، منطقه ای، استانی و شهرستانی در دستور کار قرار گرفته است که تجلیل از فعالان حوزه فرهنگ و هنر، یکی از این اقدامات است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی تمرکز زدایی از جشنواره ها و سوق دادن برنامه ها به سمت شهرستان ها و بخش را از دیگر برنامه های انجام شده در طول این سالها برشمرد و گفت: برگزاری جشنواره شعر استانی فجر در شهر خضری و جشنواره تئاتر استان در شهر قاین نمونه ای از این برنامه هاست.

فرخنده نگاه تخصصی و علمی با استفاده از ظرفیت نخبگانی را در راس برنامه های اجرایی این نهاد توصیف کرد و گفت: تلاش شده است که برنامه های اجرا شده مسئله محور باشد تا آثار و برکات آن در سطح جامعه مشهود باشد و از طرفی باعث معرفی ظرفیت ها توانمندی‌های استان گردد.

وی از اختصاص 19 میلیارد تومان اعتبار در دور دوم سفرهای استانی برای پروژه مجتمع فرهنگی هنری شهرستان قاین خبر داد و اظهارامیدواری کرد: این اعتبار به زودی محقق شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به ارسال تجهیزات اداری به ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی سطح شهرستان ها از جمله قاین یادآور شد: در سال گذشته 16 نفر از هنرمندان شهرستان قاین از تسهیلات مشاغل خانگی حوزه فرهنگ و هنر بهره‌مند شدند.

منبع: شبستان

انتهای پیام/ 102

چاپ و دانلود PDF

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها