بازگشت 470 واحد نیمه فعال و راکد خراسان جنوبی به چرخه تولید در دولت سیزدهم

استاندار خراسان جنوبی گفت: در دولت سیزدهم کارهای جهشی و بزرگی از جمله بازگشت به چرخه تولید بیش از 7 هزار واحد نیمه تمام و راکد در سطح کشور انجام شد که 470 مورد آن مربوط به استان خراسان جنوبی است.

به گزارش “پیام خاوران“، جواد قناعت در مراسم گرامیداشت شهدای خدمت در فردوس با اشاره به برنامه سفر خود به شهرستان اظهار داشت: 13 شهریور روز حرکت های جهادی ثبت شده و مقرر است تا 13 شهریور ماه امسال اجلاسیه ملی حرکت‌های جهادی در شهرستان فردوس برگزار شود.

وی با اشاره به زلزله سال 1347 فردوس و آغاز حرکت های جهادی با حضور مقام معظم رهبری در این شهرستان، گفت: این اجلاسیه فرصتی است تا ظرفیت ها و توانمندی های شهرستان فردوس و استان معرفی شده و روی آنتن صدا و سیما برود.

استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: زنده نگهداشتن حرکت های جهادی کار ارزشمندی است و فلسفه این اجلاسیه نیز همین است، برخی سیاسیون غرب‌گرا به دنبال کمرنگ کردن حرکت های جهادی و خودجوش هستند لذا باید برای این مهم، خیلی قوی پای کار بود.

قناعت با اشاره به شرایط حاکم بر دوران هشت سال دفاع مقدس و حرکت های جهادی مردم در آن زمان، گفت: الحمدالله با کمک مردم این روحیه های جهادی و خود جوش زنده مانده است.

به گفته وی؛ روحیه جهادی و انقلابی مختص زمان جنگ نیست و هر موقع روحیه جهادی در دولت حاکم باشد پروژه های نیمه تمام تکمیل می شود.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به احداث واحدهای اقتصادی بزرگ در استان و کشور گفت: اگر قرار است در جایی کار انجام شود یکی از مؤلفه های تأثیر گذار برق است که احداث پست 400 کیلوولت در دستور کار دولت سیزدهم بود.

قناعت ادامه داد: قبل از دولت سیزدهم در خراسان جنوبی سه پست 400 کیلو ولت احداث شده بود اما در همین دولت سه پست 400 کیلو ولت دیگر در دستور کار قرار گرفت.

بیشتر بخوانید   ۱۲۳میلیاردتومان اعتبارات توازن ملی در بخش راه خراسان‌جنوبی اختصاص می یابد

استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: شهر فردوس یک هزار و 300 هکتار وسعت دارد اما در همین دو سال و نیم دولت سیزدهم 450 هکتار از اراضی، وارد محدوده شهری شده که یک سوم مساحت فردوس را شامل می شود.

به گفته وی؛ کارهای جهشی و بزرگ از جمله بازگشت به چرخه تولید بیش از 7 هزار واحد نیمه تمام و راکد در سطح کشور انجام شد که 470 مورد مربوط به استان خراسان جنوبی است.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به ویژگی های سید الشهدای خدمت، گفت: آیت الله رئیسی خستگی را خسته کرده و همواره به دنبال کار، تلاش و کوشش بود.

قناعت خاطرنشان کرد: اشراف منطقه ای و اطلاعاتی آیت الله رئیسی نسبت به کمبودها و توانمندی های خراسان جنوبی کامل بود و ایشان توجه خاصی به این منطقه کمتر توسعه یافته داشتند.

وی با اشاره به انتخابات هشتم تیرماه و مشارکت بالای مردم استان در انتخابات گذشته، گفت: این حضور گسترده موجب کسب رتبه دوم کشوری به لحاظ مشارکت در انتخابات شد لذا انتظار داریم مردم این استان بار دیگر انتخاب اصلح را در انتخابات آینده مد نظر داشته باشند تا خدمات دولت رئیسی استمرار داشته باشد.

قناعت از برنامه های سفر نیم روزه خود به شهرستان فردوس گفت و تصریح کرد: امروز سالن چند منظور شهرستان فردوس با هزینه کرد 27 میلیارد تومان افتتاح و پروژه های مدرسه و مسجد سایت نهضت ملی مسکن این شهرستان هم کلنگ زنی شد.

استاندار خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: سالن چند منظوره و 2700 متر مربعی فردوس در سال 90 کلنگ زنی شد و تا قبل از اسقرار این دولت 30 درصد پیشرفت فیزیکی داشت اما در این دولت 70 درصد پیشرفت فیزیکی داشت و امروز افتتاح شد.

بیشتر بخوانید   نرم افزار صدور پرمیت شرکت گاز استان خراسان جنوبی رونمایی شد

انتهای پیام/ 102

چاپ و دانلود PDF

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها