100 درصد روستاهای خراسان جنوبی دارای طرح هادی هستند

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان جنوبی گفت: 100 درصد روستاهای بالای 20 خانوار استان دارای طرح هادی هستند که 82 درصد آن اجرایی شده است.

به گزارش “پیام خاوران“، حسین هاشمی امروز در جمع خبرنگاران  اظهار داشت: راز توسعه و پیشرفت روستاها و تحول در اقتصاد آنان است و به ویژه در خراسان جنوبی، همه جانبه‌نگری در عرصه‌های مختلف تولید درآمد، گردشگری، صنایع دستی و دیگر قابلیت‌هاست.

وی گفت: به برکت نظام اسلامی و دولت سیزدهم مجوز تأسیس دهیاری برای 70 روستای بالای 20 خانوار فاقد دهیاری اخذ شد که تحول خوبی در حوزه روستاها رقم زد. در طرح حکمرانی و در قالب 16 بند نظام نامه توانمندسازی و سند تحول روستاها، شاهد تحولات خوبی در اقتصاد، معیشت و کالبد روستاها خواهیم بود.

تزریق 510 میلیارد تومان دولت سیزدهم به دهیاری‌های خراسان جنوبی

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان جنوبی با بیان اینکه در حوزه عمرانی و زیربنایی، در دولت سیزدهم 510 میلیارد تومان از محل ماده‌ مالیات بر ارزش افزوده و ماده قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت به دهیاری‌ها تزریق شد خاطرنشان کرد: دستگاه‌هایی مانند ورزش و جوانان، بنیاد مسکن، راهداری، آموزش و پرورش و … با کمک دهیاری‌ها تاکنون 3 هزار و 800 پروژه با اعتبار 7 هزار و 200 میلیارد تومان در حوزه‌های عمرانی، زیربنایی، اقتصادی و اشتغالزا در مناطق روستایی استان اجرا کردند.

هاشمی با بیان اینکه 100 درصد روستاهای بالای 20 خانوار استان دارای طرح هادی هستند که 82 درصد آن اجرایی شده، تصریح کرد: تاکنون طرح هادی در 633 روستای استان اجرا شده و طرح هادی 198 روستا نیز بازنگری شده است.

وی از تأمین 3 هزار و 50 هکتار زمین در 357 روستای استان به منظور تأمین زمین طرح نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: در بحث نهضت آسفالت بیش از دو برابر سهمیه استان توسط دستگاه‌های متولی جذب شد و آسفالت معابر در 686 روستا فقط توسط بنیاد مسکن با اعتبار 316 میلیارد تومان و حجم 2 میلیون و 860 هزار مترمربع انجام شده‌ است.

بیشتر بخوانید   ۲۰ طرح هادی روستایی خراسان جنوبی آماده افتتاح است

60 درصد مسکن‌های روستایی استان مقاوم‌سازی شد

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان جنوبی گفت: با بیان اینکه 60 درصد مسکن‌های روستایی استان مقاوم‌سازی شده که بالاتر از متوسط کشوری است گفت: جشن پایان گازرسانی و بهره‌مندی 100 درصدی روستاهای استان از نعمت گاز در دولت سیزدهم برگزار شده است.

هاشمی با اشاره به اجرای 93 مورد چمن مصنوعی در روستاهای استان، افزود: هشت دستگاه ماشین‌آلات سنگین، چهار دستگاه تانکر آبرسان، دو دستگاه گریدر و یک بیل مکانیکی و کمپرسی به ارزش بالغ بر 40 میلیارد تومان از محل اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده و سفر رئیس جمهور شهید به حوزه عشایر استان اختصاص یافته است. کمیته وام استانی در قالب طرح‌های درآمدزا، خرید ماشین‌آلات، اشتغال بانوان در حوزه صنایع دستی و… به کمک روستاییان آمده است.

اخذ مجوز بکارگیری 27 نفر نیرو برای دهیاری‌های استان

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان جنوبی بیان کرد: با اقدامات انجام شده شاهد مهاجرت معکوس به روستاها از جمله در دشتغران طبس، جوخواه طبس، اسدآباد نهبندان، تیغدر قاینات، مصعبی سرایان، خانکوک فردوس، سلم‌آباد سربیشه و … بودیم.

وی با اشاره به اخذ مجوز بکارگیری 27 نفر نیرو برای دهیاری‌های استان از سازمان دهیاری‌ها و شهرداری‌های کشور گفت: نمایشگاه روستا آباد در شهریورماه امسال برگزار خواهد شد و سال گذشته ما در این حوزه مقام سوم کشوری را کسب کردیم.

انتهای پیام/ 102

چاپ و دانلود PDF

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها