خراسان جنوبی ها در گرمای هوا برای خلق حماسه به صف ایستادند

صفوف اتتخابات از ابتدای صبح در خراسان جنوبی استان کویر نشین و مرزی صف های شلوغ را به خود دید و با وجود گرمای هوا لحظه به لحظه به تعداد شرکت کنندگان افزوده میشود.

به گزارش “ پیام خاوران ” ، با آغاز رای‌گیری در تمام حوزه‌های کشور مردم ، مردم استان خراسان جنوبی هم از تمام شهرها و روستاها با هر قومیتی برای انتخاب کاندیدای اصلح ریاست جمهوری پای صندوق‌های رای آمده‌اند.

مردم دیار کویری آمده اند تا با انتخاب یک فرد اصلح، آینده خوب و درخشانی را برای کشور رقم زنند.

امروز هم با وجود گرمای تابستان گروه‌های بسیاری از احزاب و گروه‌های مختلف از روزهای قبل مردم را به شرکت فراخواندند، امسال با دلی غمبار از فقدان رئیس‌جمهوری که برای مردم خدمت و و در راه خدمت به مردم شهید شد.

مردم خراسان جنوبی از نقاط مرزی تا مرکز استان از شهر تا روستا آمده اند تا با حضور پای صندوق‌های رأی انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری بار دیگر نشان دادند که آنها از نظام و انقلاب دفاع می‌کنند و این شور انتخاباتی نشان‌دهنده تجلی مردم‌سالاری ، قدرت و اقتدار ملی است.

مسئولان خراسان جنوبی همگام با مردم در صف انتخابات

مسئولان خراسان جنوبی همگام با تمام شهروندان برای مشارکت در انتخابات پای صندوق های رأی در شعبه مستقر در شهرداری بیرجند صف کشیدند.

مردم خراسان جنوبی که همیشه در زمینه مشارکت در انتخابات پیشگام بوده‌اند، امروز هم با حضوری گسترده، پای صندوق های رأی صف کشیدند.

استاندار خراسان جنوبی، فرمانده سپاه انصار الرضا(ع)، مدیرکل دادگستری استان ، تعدادی از مسئولان ستادی استانداری خراسان جنوبی و فرماندار بیرجند همگام با مردم برای انداختن رأی خود در صندوق های اخذ رأی، در صف انتظار ایستادند.
رضایی یکی از شهروندان بیرجندی که ۶۸ سال سن دارد پس از اینکه رأی خود را به صندوق انداخت به خبرنگار ما گفت: صبح زود آمدم تا به تکلیف خود زودتر عمل کنم، چرا که رهبر معظم انقلاب چندین بار در سخنان خود مردم را به مشارکت در انتخابات دعوت کردند.

بیشتر بخوانید   قانون هویت هر جامعه ای است/ اگر کاری از دستمان برآید و انجام ندهیم به نسل آینده خیانت کرده ایم

مهلا یک دختر دانشجوست که در همان ساعات آغازین رای گیری آمده است و به خبرنگار ما گفت: انتخابات اصل مهمی است و مشارکت در این امر مهم برای داشتن کشوری رو به پیشرفت واجب است.

زارعی در گفت‌وگو با خبرنگار ما گفت: وجه ممیز نظام‌های سیاسی دموکراتیک از غیر دومکراتیک را “میزان و فرایند مشارکت سیاسی” تعیین می‌کند و نوع شعار و محتوای آن، بستر مشارکت شهروندان را برای خلق این مهم به همراه دارد.

وی با بیان اینکه انتخابات، آزمون بزرگ مردم‌سالاری است گفت: عزت و سربلندی کشور در همه عرصه‌ها وابسته به حضور آگاهانه و پرشور مردم در صحنه است و امیدواریم مردم در اولین زمان ممکن به شعبه‌های رأی‌گیری مراجعه کنند.
یکی از ورزشکاران بیرجندی هم به خبرنگارما گفت: به نظر من رئیس‌جمهور آینده کشور کاری به مراتب سخت‌تر از رؤسای جمهور قبل خواهد داشت و امیداورم جانشین شایسته‌ای برای شهدای خدمت باشد.

این ورزشکار گفت: جامعه ورزش و به ویژه ورزشکاران خوزستانی همیشه در انتخابات‌های مختلف پای کار بوده و همیشه حضور خوبی در انتخابات‌ داشته‌ است.

سنگ تمام ‌بیرجندی ها پای صندوق رای

عنایتی، مرد ۶۰ ساله طبسی پس از انداختن رای خود در صندوق در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: خوشبختانه حضور مردم چشمگیر است. با وجود تعطیل بودن و گرمای هوا، اما جای سوزن انداختن نیست. حضور در انتخابات، تکلیف، حق و وظیفه است و ما با شرکت در انتخابات، سرنوشت خود را برای چهار سال آینده تعیین خواهیم کرد.

وی ادامه داد: با شرکت مردم در انتخابات، نظام اسلامی آبرو و اقتدار پیدا می‌کند. با تبعیت از دستور مقام معظم رهبری، در انتخابات شرکت کردیم. با توجه به دمای هوا، از مردم دعوت می‌کنم که هرچه زودتر به این صف عظیم بپیوندند و تکلیف خود را انجام دهند
وی با بیان اینکه مردم با حضور در انتخابات به ادامه راه شهید رئیسی رأی می‌دهند گفت:مردم با حضور پررنگ و با بصیرت خود در حقیقت به ادامه شهید آیت‌الله رئیسی رأی می‌دهند.

بیشتر بخوانید   آغازدوردوم انتخابات در ریاست جمهوری دردیارخاوران

علی، جوان ۲۸ ساله‌ای که همراه دوست‌اش در حال خروج از شعبه اخذ رأی است، در گفت‌وگو با تسنیم گفت: شرکت در انتخابات که نماد و زبان دموکراسی است باید توسط آحاد جامعه پیگیری شود و حضور در آن به یک وظیفه بدل شود چرا که در این شرایط امکان حضور مردم در تصمیم برای سرنوشت محقق خواهد شد.

وی ادامه داد: همگان به این نقطه مشترک خواهند رسید که زبان گفتمان بین مردم و حاکمیت رأی و حضور در انتخابات است؛ البته این موضوع زوایای دیگری دارد که باید به صورت دقیق به آن پرداخته و مطالعه شود. امیدوارم انتخابات که ثمره انقلاب طیبه اسلامی است پرشور برگزار شود و همگان با هر نظر و سلیقه‌ای ملزم به شرکت در آن کنند.

محدثه دختر نهبندانی است او که با ویلچر و مشکل جسمی حضور داشت در گفت‌وگو باخبرنگارما  اظهار کرد: من همه مناظرات را رصد کردم و با توجه به این که سواد چندانی ندارم همه شعارهای نامزدها را بررسی کرده‌ام با این وجود کاندیدای خود را انتخاب و برای لبیک به ندای رهبر معظم انقلاب و حفظ قدرت نظام جمهوری اسلامی از همان ساعت‌های ابتدایی صبح به رغم همه مشکلات به این شعبه آمدم.

انتهای پیام/

چاپ و دانلود PDF

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها