افزایش ۴ درصدی پیک بار مصرف برق در خراسان جنوبی

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی گفت: پیک بار امسال نسبت به پارسال ۴ درصد افزایش یافته است.

به گزارش “پیام خاوران“مهدی دادگر با اعلام این خبر اظهار داشت: اکنون از پیک مصرف پارسال عبور کرده‌ایم و در پیک بار امسال نسبت به پارسال 4 درصد افزایش مصرف انرژی را داشته‌ایم. پیک مصرف برق پارسال در استان 348 مگاوات بوده که امسال به بیش از 354 مگاوات رسیده‌ است.

وی با بیان اینکه کنترل و مدیریت در پیک بار و تعادل بین عرضه و تقاضای برق امسال بسیار ضروری است، گفت: ساعت کار ادارات استان از 15 خرداد امسال همزمان با سراسر کشور به بازه‌ زمانی 6 تا 13 تغییر کرد که این جابه‌جایی و همچنین اجرای راهکارهای مدیریت مصرف برق در دستگاه‌های اجرایی، سبب شد اوج مصرف برق در استان در روز از 10 به سه مگاوات کاهش یابد.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی عنوان کرد: با توجه به گرمای شدید در پایان هفته و هفته پیش‌رو پیش‌بینی می‌شود مصرف برق در استان افزایش یابد که در این زمینه از تمامی مشترکان خانگی و به ویژه تجاری درخواست می‌کنیم در مصرف برق صرفه‌جویی کنند تا از قطع برق در خراسان جنوبی جلوگیری شود. مشترکان پرمصرف در استان در صورت رعایت نکردن الگوی مصرف، باید در تابستان منتظر قبض‌های میلیونی باشند.

وی از مشترکان اداری و خانگی خواست که دمای هوا منازل و ادارات را روی دمای 16 تا 26 درجه سانتی‌گراد تنظیم کنند، همچنین از روشنایی روز استفاده شود.

انتهای پیام/102

چاپ و دانلود PDF
بیشتر بخوانید   42 میلیارد تومان اعتبار برای تأمین زیرساخت برق در سایت‌های نهضت ملی مسکن خراسان جنوبی هزینه شد

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها