فرآیند سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری خراسان جنوبی تسهیل شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان‌جنوبی گفت: تسهیل و تسریع در راه سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری استان صورت گیرد. 

به گزارش “پیام خاوران” جواد اشرفی ظهر امروز در نشست آمورشی معاونت گردشگری، سرمایه‌گذاری و طرح‌ها با مدیران و کارشناسان شهرستانی اداره کل اظهار داشت: باید تسهیل‌گر سرمایه‌گذاران باشیم و زیرساخت‌های مناسب برای صاحبان سرمایه فراهم کنیم تا بتوانند سرمایه‌گذاری لازم را در استان انجام دهند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان‌جنوبی افزود: امروز بستر‌های سرمایه‌گذاری در سایر نقاط کشور فراهم است و سرمایه‌گذار ترجیح می‌دهد نقطه‌ای را انتخاب کند که کمترین مانع را داشته باشد به همین منظور انتظار می‌رود نهاد‌های اجرایی استان باهم باشند و برای هم کار کنند تا موانع که بر سر راه سرمایه‌گذران قرار دارد احصا و برطرف شوند.

اشرفی تأکید کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی هم باید از سرمایه‌گذاران حمایت کنند و ر این مسیر روحیه ریسک‌پذیری و شجاعت داشته باشند و بتواند قانون را به نفع سرمایه‌گذاران منعطف کرده و راهکار بیابند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان‌جنوبی گفت: استان برای جذب سرمایه‌گذار در حوزه گردشگری نیازمند ریسک‌پذیری در چارچوب قانون است و مدیران نباید با موضوعات سخت‌گیرانه برخورد کنند.

وی گفت: در حوزه گردشگری نیاز به کار برای تغییر فرهنگ است چراکه هرکجا که نام گردشگری به میان می‌آید تصور بر این است که شئونات اسلامی رعایت نمی‌شود در حالی که باید این موضوع روشن شود و حرمت گردشگری حفظ شود و این موضوع مورد توجه قرار گیرد که توسعه گردشگری همراه و همگام با حفظ موازین اسلامی و فرهنگی است.

اشرفی بیان کرد: در تبصره 18 سال 1402 برای 4 دستگاه اجرایی استان شامل، اداره‌های میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و معاونت علمی و فناوری اعتبار در نظر گرفته است و این دستگاه‌ها جزء دستگاه‌های اجرایی اصلی در حوزه صدور و جذب سرمایه‌گذار هستند.

بیشتر بخوانید   انتخاب شرکت توزیع برق خراسان جنوبی به عنوان همکار برتر اجرایی دانشگاه صنعتی بیرجند+ سند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان‌جنوبی تأکید کرد: شهرستان‌ها در جذب سرمایه‌گذار بر پایداری اقتصاد و دخیل کردن مردم، تعاونی‌ها و اتحادیه‌ها تمرکز کنند و نظارت بر انجام پروژه‌ها انجام شود تا پروژه‌ها از مسیر اصلی خارج نشوند.

هادی شاه‌وردی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی نیز در این جلسه گفت: نشست آمورشی معاونت گردشگری، سرمایه‌گذاری و طرح‌ها با مدیران و کارشناسان شهرستانی اداره کل در راستای سیاست‌های حوزه سرمایه‌گذاری استان انجام شده تا هم سو و همراه تیم اقتصادی استان باشیم و کمترین آسیب در حوزه گردشگری به عنوان یکی از پیشران‌های اقتصادی داشته باشیم.

شاه‌وردی افزود: حوزه گردشگری استان در 2 حوزه تأمین زیرساخت‌ها و سرمایه‌گذاری و معرفی استان به عنوان یکی از مقاصد گردشگری فعالیت می‌کند که در زمینه معرفی استان اتفاقات خوبی از سوی استان و شهرستان‌ها روی داده است.

وی ادامه داد: در زمینه سرمایه‌گذاری سعی شده آسیب‌شناسی‌های لازم انجام شود چراکه متأسفانه تعدادی از سرمایه‌گذاران در حوزه گردشگری در واقع سرمایه بران این حوزه هستند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی اذعان کرد: فصل گردشگری استان تدوین شده است که این فصل می‌تواند چرخ گردشگری استان را به عنوان پیشران اقتصادی به حرکت در آورد برای این فصل 3 ماه پاییز انتخاب شده چراکه در شهرستان‌های استان فراگیرتر است و برنامه‌ریزی شده تمام جشنواره‌ها و رویداد‌ها که می‌توانند باعث جذب گردشگر شوند در این فصل گنجانده شوند و در این راه نیاز به حمایت استان داریم.

نظارت بر تأسیسات گردشگری، دقت در انتخاب سرمایه‌گذار و سرمایه‌گذران، آموزن پرسنل و مدیران تأسیسات گردشگری، رعایت عفاف و حجاب در تأسیسات گردشکری و… از جمله نکات مورد تأکید مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی بود.

بیشتر بخوانید   ۲۲ تن انواع مواد مخدر در خراسان جنوبی کشف شد/تشکیل ۲۱ فقره پرونده جرائم اقتصادی در استان

انتهای پیام/102

چاپ و دانلود PDF

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها