همایش سالانه ایمنی شرکت توزیع برق خراسان جنوبی برگزار شد

بیست و یکمین همایش علمی وتخصصی (HSE) وتجلیل از برترین های ایمنی شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی ومدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی وجمعی از مسئولان استان وشهرستان در سالن شهید بصیری پور این شرکت برگزار شد

به گزارش ” پیام خاوران “ ، تحلیل حوادث ایمنی در تبدیل شبکه سیمی به کابل خودنگهدار، ایمنی در گذر از پیک بار وکنترل پذیری از محورهای این همایش بود

معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری خراسان جنوبی در این همایش با قدردانی از تلاشهای ارزشمند مدیرعامل ، مدیران وکارکنان شرکت توزیع نیروی برق در توسعه زیرساخت های برق رسانی استان اظهار داشت: یکی از پایه‌های اصلی زندگی، برق است و اهمیت این موضوع را زمانی درک خواهیم کرد که برق نداشته باشیم.

مهندس علیرضا عباس زاده گفت: زندگی در جهان امروز بدون برق قابل تصور نیست، در این راستا افراد سخت کوش علی رغم اینکه مخاطرات این بخش از بقیه بخش‌ها بیشتر است آن را به جان خریده و برای مردم تلاش می‌کنند.

وی بر توجه ورعایت ایمنی قبل و حین کار تاکید کرد وافزود: پرسنل شرکت برق تلاش های شایسته ای دارند و مردم هم قدردان زحمات آنها هستند، این افراد هم در فصل سرما و هم گرما برای تامین انرژی برای مردم درگیر هستند .

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی بیان کرد: در چند سال اخیر تدابیر خاصی برای پیک بار انجام تا مردم کمبود انرژی برق نداشته که  این مهم با تدابیر ویژه به خوبی مدیریت شد.

مهندس عباس زاده با بیان اینکه در 538 روستا بهینه‌سازی شبکه‌های روستایی در دو سال اخیر انجام شده، افزود: بهینه سازی شبکه‌های روستایی در نقاط صعب العبور و کم جمعیت واقعا قابل تقدیر است و در حال حاضر 99.9 درصد استان از نعمت برق برخوردارند و 19 روستا هم طی دو سال اخیر برق دار شده است.

وی با بیان اینکه در دو سال اخیر اقدامات بزرگی در شرکت برق استان انجام شده است، گفت: در سال‌های آینده اگر شاهد این باشیم که خراسان جنوبی قطب سرمایه گذاری و اشتغال و قطب فرآوری محصولات معدنی استان شده مقدمه آن این بوده که برق استان اقدامات خوبی انجام داده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی تصریح کرد: امروز صنعت برق پایه‌های شکوفایی خراسان جنوبی را در کشور ایجاد کرده و واقعا اتفاقی که در دو سه سال اخیر ایجاد شده و ظرفیت‌های بزرگی در حوزه تامین برق انجام شده که  قابل تقدیر است.

وی از صدور مجوز 5 شهرک تخصصی انرژی خورشیدی در استان خبر داد و بیان کرد: در این راستا بخش خصوصی هم وارد شده که کار بزرگی است و اقدامات ماندگاری برای توسعه و رونق و شکوفایی استان کشیده می‌شود.

بیشتر بخوانید   اسامی نامزدهای انتخابات مجلس یازدهم در خراسان جنوبی اعلام شد

ضریب نفوذ برق در روستاهای استان به ۱۰۰ درصد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی هدف از برگزاری همایش را تقدیر از همکاران و پرسنل سخت کوش ایمنی در این شرکت ذکر کرد وافزود: مفتخریم که همکاران همه پرتلاش و سخت کوش در مباحص ایمنی هستند و افرادی که در شاخص‌های تعریف شده حائز امتیاز بالاتر شده اند،  به عنوان نمونه معرفی شدند.

مهندس مهدی دادگر بیان کرد: در سالی که گذشت با همت و تلاش همه پرسنل اقدامات زیادی انجام شد که از جمله آن می‌توان به پروژه‌های ملی مسکن و تبدیل سیم به کابل خود نگهدار اشاره کرد‌‌.

وی با بیان اینکه قریب به 1000 میلیارد تومان فقط در دو سال اخیر برای این پروژه‌ها اعتبار اختصاص یافته وسرمایه گذاری شده است، بیان کرد: اتمام و بهسازی شبکه ۵۳۸ روستا در طرح بهارستان نیز از دیگر اقدامات مهمی بوده که انجام شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی ضریب نفوذ برق در روستاهای استان را نزدیک ۱۰۰ درصد اعلام کرد و افزود: در حال حاضر بیشترین اهتمام درحوزه بهینه سازی و نگهداشت شبکه‌های روستایی است.

وی ادامه داد: همچنین در سالی که گذشت شاخص‌های خوبی در حوزه تلفات و نرخ خاموشی ها کسب شده و علی رغم همه مشکلات و معضلات کارهای خوبی انجام شده است. همچنین بازنگری در قرارداد نیروهای قراردادی نیز از دیگر اقدامات انجام شده است .

مهندس دادگر از کسب رتبه اول این شرکت در آخرین ارزیابی معاونت هماهنگی توزیع در بین ۳۹ شرکت توزیع در سطح کشور خبر داد و گفت: قطعا این موفقیت با همدلی تمام پرسنل رقم خورده است.

وی باتاکید بر رعایت اصول ودستور العمل های ایمنی در انجام کار تصریح کرد:یکی از برنامه‌های ما برای امسال تبدیل سیم به کابل خود نگهدار است که از  پروژه‌های کلیدی است و قریب به ۱۶۰۰ کیلومتر هدف گذاری در دستور کار است که همت همه جانبه را می طلبد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی افزود: در حوزه احداث ابنیه و ساختمان های اولویت دار نیز اقداماتی در دست اجرا است که از ظرفیت قانون بودجه و اعتبارات تملک استانی باید در این زمینه استفاده کنیم و اقدام متوازنی را  رقم بزنیم که وحدت و تعامل مدیران شهرستان و پیمانکاران را می طلبد.

بیشتر بخوانید   سرمایه گذاری۳۰۰ میلیارد تومانی در تجهیزات مخابراتی خراسان جنوبی

مهندس دادگر با بیان این‌که به ایام پیک بار نزدیک می شویم تاکید کرد: طبق پیش‌بینی‌ها گرمای امسال دو درجه نسبت به میانگین بلندمدت بیشتر است و باید شرایط را طوری فراهم کنیم که با مشکل مواجه نشویم.

آغاز پویش” با انرژی” از 15 اردیبهشت ماه

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی از شروع پویش سراسری” با انرژی” از 15 اردیبهشت ماه به مدت چهارماه و تا 15 شهریور خبر داد وافزود: این پویش با عنوان پویش 1521 مطرح شده یعنی مشترکین برق خانگی استان می توانند با کاهش حداقل 15 درصدی مصرف برق خانگی خود نسبت به سال 1402 در 21 هفته پویش از میلیاردها تومان جوایز آن از جمله 600 دستگاه  خودرو ، لپ تاپ، تبلت و … بهره مند گردند.

مهندس دادگر بیان کرد: مشترکین می توانند با نصب اپلیکشن با انرژی و ثبت شناسه قبض خانگی خود و انجام ماموریتهای روزانه مشارکت نموده و شانس خود را جهت  بهره مندی از جوایز ارزشمند این پویش  افزایش دهند.

ارتقای سطح فرهنگ ایمنی عمومی برای کودکان لازم است

مدیر ایمنی(HSE)شرکت توزیع نیروی  برق خراسان جنوبی  نیز در این همایش با تأکید بر اینکه وظیفه ما این است که اطلاع‌رسانی کنیم، تصریح کرد: ارتقای سطح فرهنگ ایمنی عمومی برای کودکان باید در دستور کار باشد.

جواد بهائین اظهار داشت: صنعت برق یک صنعت با ریسک بالای بروز حوادث است و شعار اول ما در صنعت برق اول  ایمنی بعد کار است.

وی با بیان اینکه حوادث ناشی از کار پس از حوادث رانندگی دومین علت مرگ در کشور است، افزود:تعداد زیادی حادثه منجر به فوت در صنعت برق در سال گذشته در کشور رخ داده است که باید این مهم  عبرت همه باشد وحوادث  باعث درس آموزی شود.

دبیر کمیته ایمنی پیمانکاران استان خراسان جنوبی نیز در این مراسم گفت: 7 هزار و 300 مورد بازرسی از کارگاه‌های مشمول قانون کار انجام و 2 هزار و 300 پرونده مشاغل سخت و زیان‌آور نیز بررسی شده است.

شرفی با بیان اینکه این همایش در جهت ترویج فرهنگ ایمنی برگزار می‌شود، اظهار داشت: فرهنگ ایمنی یعنی فرهنگ حاکم بر سازمان که در بحث کنترل و جهت دهی در حوزه ایمنی تاثیر گذار است و شرکت برق استان با فعالیت‌هایی که انجام داده در این زمینه همیشه پیشرو بوده است.

بیشتر بخوانید   سیاه و سفید شطرنج استان

وی با بیان اینکه بحث فرهنگ ایمنی یک امر پویا و رو به توسعه است و سکون در آن وجود ندارد، افزود: از سال 2003 سازمان بین‌المللی کار نامگذاری سال‌ها را به جهت جلب توجه کارگران به مبحث ایمنی پی گرفته است و در این راستا ما نیز باید به دنبال بهبود وضعیت ایمنی در کارگاه‌ها باشیم.

دبیر کمیته ایمنی پیمانکاران استان خراسان جنوبی با اینکه در کشور در بحث حوادث ناشی از کار 2 هزار و 100 نفر از کارگران شاغل در کشور جان خود را در کارگاه‌ها از دست دادند افزود: در محیط کارگاهی بخشی از وظایف برعهده دولت بخشی بر عهده کارگران و بخشی بر عهده کارفرمایان است که باید هر کس به وظایف خود به درستی عمل کند تا کمتر شاهد حوادث ناشی از کار باشیم.

شرفی ادامه داد: علیرغم کمبود نیروی انسانی که از سنوات گذشته داشتیم 7 هزار و 300 مورد بازرسی از کارگاه‌های مشمول قانون کار انجام دادیم و 2 هزار و 300 پرونده مشاغل سخت و زیان‌آور نیز بررسی شده است که نتیجه این فعالیت‌ها باعث کاهش 15 درصدی حوادث ناشی از کار در سال گذشته نسبت به سال پیش‌تر شده است.

وی با بیان اینکه اهمیت توجه به مبحث ایمنی را باید در دستور کار داشته باشیم و موضوع خیلی مهمی است یادآورشد: باید ایمن فکر کنیم و ایمن عمل کنیم.

در این همایش 2 مقاله با عنوان نقش عوامل پنهان در بروز حوادث توسط مهندس رخ افروز مدیر امور دیسپاچینگ و فوریت های برق و بررسی حوادث سقوط همراه با پایه و راهکارهای اجرایی مقابله با آن توسط مهندس فتح نیا سرپرست دفتر نظارت بر بهره برداری شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان جنوبی ارائه شد

اجرای برنامه های متنوع  فرهنگی همراه با اهدای جوایز ارزنده به برندگان مسابقات مطرح شده با موضوع ایمنی از دیگر بخش های این همایش بود.

در پایان بیست و یکمین همایش سالانه ایمنی شرکت توزیع برق خراسان جنوبی از29 فعال نمونه ایمنی سال 1402 در حضور همسرانشان که در کسب موفقیت این عزیزان سهیم هستند، به شرح جدول زیر تقدیرو تجلیل شد.

چاپ و دانلود PDF

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها