طرح پاداش صرفه‌جویی مصرف برق بخش خانگی اجرا می‌شود

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی از ابلاغ مصوبه وزیر نیرو در راستای تشویق مدیریت مصرف برق خانگی از اول خردادماه همزمان با سراسر کشور در این استان خبر داد.

به گزارش “پیام خاوران” مهدی دادگر  با تشریح اجرای این طرح اظهار داشت: مشترکین خانگی می‌توانند ضمن بهره‌مندی از جوایز بسیار ارزشمند پویش با انرژی، در این طرح که به منظور مشارکت مشترکان خانگی شبکه برق کشور در صرفه‌جویی مصرف برق و با هدف تسهیل تأمین برق در ماه‌های گرم از(ابتدای خرداد تا پایان شهریورماه) همزمان با سراسر کشور در خراسان جنوبی اجرامی‌شود، مشارکت کنند.

وی تصریح کرد: شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی امکان مشارکت مشترکان خانگی را در اجرای طرح کاهش مصرف برق فراهم کرده است، در صورتی که مشترکان خانگی مشمول طرح، میزان مصرف برق خود را طی دوره اجرای طرح نسبت به مدت زمانی مشابه سال قبل کاهش داده باشند “پاداش صرفه‌جویی” از حاصل ضرب میزان کاهش مصرف در نرخ هر پله مصرف برای آنها محاسبه و اعمال می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی با بیان اینکه این طرح برای همه مناطق کشور و همچنین مناطق عادی و گرمسیر اجرا می شود، تصریح کرد: پله مصرف سال جاری در همه مناطق تا نصف الگو ، با نرخ پاداش 20 هزار ریال به ازای هر کیلووات ساعت کاهش مصرف و بیش از نصف الگو تا الگو با نرخ 15 هزار ریال به ازای هر کیلو وات ساعت کاهش مصرف، پاداش محاسبه می‌شود.

 دادگر ادامه داد: همچنین برای همه مناطق با پله مصرف بیش از الگو تا 1.5 برابر الگو 10 هزار ریال به ازای هر کیلووات ساعت کاهش مصرف و در مناطق  عادی و گرمسیر با پله مصرف بیش از 1.5 برابر الگو تا 2.5 برابر الگو 50 هزار ریال به ازای هر کیلووات ساعت کاهش مصرف پاداش در نظر گرفته می شود. نرخ پاداش برای مناطق گرمسیر با اعمال ضرایبی نسبت به مناطق عادی محاسبه می‌گردد.

بیشتر بخوانید   عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی بیرجند: کارگران مهم ترین عناصر توسعه، بالندگی و پیشرفت جامعه هستند

وی با بیان اینکه مبالغ محاسبه شده تحت عنوان “پاداش صرفه‌جویی” در اولین صورت حساب صادره درج و اعمال می‌گردد، اظهار کرد: علاوه بر پاداش صرفه‌جویی، مشترکان می‌توانند براساس دستورالعمل جایزه صرفه‌جویی مصرف، با جمع امتیار در قرعه‌کشی شرکت کرده و برنده جوایز صرفه‌جویی مصرف شوند. تمام قبوض صادره بخش خانگی که کل یا بخشی از دوره مصرف آنها در ماه‌های گرم قرار داشته باشد و متوسط مصرف آنها نسبت به دوره مشابه سال 1402 کاهش داشته است مشمول دریافت پاداش خواهند شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی با اشاره به اینکه سقف پاداش صرفه‌جویی برابر مبلغ صورت حساب دوره جاری است، افزود: مبالغ مازاد بر سقف تعیین شده به صورت امتیاز محاسبه و به امتیازات آن مشترک جهت شرکت در جوایز صرفه‌جویی اضافه خواهد شد. مشترکانی که در بازه زمانی مهرماه 1402 تا خرداد سال 1403 یا در طی اجرای طرح تغییر مکان سکونت داده باشند در صورتی مشمول پاداش صرفه جویی می‌شوند که محل سکونت قبلی خود را به مدیریت برق شهرستان اعلام و پس از تأیید توسط اپراتور همراه انرژی، در محل سکونت جدید کاهش مصرف برق داشته باشند.

دادگر گفت: مشترکانی که استفاده غیرمجاز از برق داشته‌اند، مشترکان جدیدی که صورت حسابی برای دوره مشابه سال قبل‌ها صادر نشده باشد و خانه‌ای خالی از سکنه، سکونت‌گاه‌های غیردائم، باغ ویلاها و خوش‌نشین‌ها که توسط اپراتور همراه انرژی استخراج و در اختیار شرکت قرار می‌گیرد، مشمول پاداش صرفه‌جویی نمی‌شوند. در اجرای این طرح، منابع لازم برای تشویق مشترکان مشمول از محل درآمد حاصل از فروش برق صرفه‌جویی شده تأمین خواهد شد.

بیشتر بخوانید   سالنامه آماری 1401 استان خراسان جنوبی منتشر شد

انتهای پیام/102

چاپ و دانلود PDF

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها