مأموریت شرکت گاز خراسان جنوبی برای گازرسانی به 805 روستای سیستان و بلوچستان

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان جنوبی گفت: مأموریت گسترش شبکه گاز به 12 شهر و 805 روستای استان سیستان و بلوچستان به این شرکت محول شد.

به گزارش “پیام خاوران“رحمان محمودی با تشریح آخرین وضعیت مأموریت گازرسانی شرکت گاز خراسان جنوبی در استان سیستان و بلوچستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت:  پس از اتمام موفقیت‌آمیز پروژه‌های گازرسانی در استان خراسان جنوبی، مأموریت گسترش شبکه گاز به 12 شهر و 805 روستای استان سیستان و بلوچستان به این شرکت محول شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر گازرسانی به 6 شهر و 66 روستای استان سیستان و بلوچستان در حال انجام است که برای گازرسانی به شهرها و روستاها تاکنون 355 کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع اجرا شده است.

وی تصریح کرد: عملیات گازرسانی به 6 شهر و 268 روستای دیگر در استان سیستان و بلوچستان نیز توسط شرکت گاز استان خراسان جنوبی اجرا خواهد شد که در مرحله پیمان‌سپاری است و پس از انجام مراحل اداری و قانونی، عملیات گازرسانی به این شهرها و روستاها نیز آغاز خواهد شد.

محمودی بیان کرد: هم اکنون عملیات گازرسانی به شهر‌های نیک شهر، ساربوک، راسک، اسپکه، چانف و برشک با پیشرفت قابل توجهی در حال انجام است و ‌امیدواریم ماموریت شرکت گاز استان خراسان جنوبی برای گازرسانی به استان سیستان و بلوچستان تا پایان سال 1406 به اتمام برسد.

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان جنوبی افزود: با توجه به اینکه استان خراسان جنوبی سومین استان پهناور کشور است امروز تمامی شهر‌ها و روستا‌های استان تحت پوشش گاز طبیعی قرار گرفته‌اند که این انقلاب گازرسانی نشان از توجه ویژه دولت به مناطق کمتر توسعه یافته است.

محمودی با اشاره به افتتاح فاز نخست پروژه بزرگ خط انتقال گاز دشتک-نهبندان تصریح کرد: تزریق گاز کمتر از یکساله فاز اول این پروژه، نشان از عزم جدی شرکت ملی گاز ایران در افزایش پایداری شبکه گاز شرق و شمال شرق کشور دارد.

بیشتر بخوانید   جابجایی یک میلیون و 300 هزار تن کالا از خراسان جنوبی به نقاط مختلف کشور

وی از مشترکین گاز طبیعی درخواست کرد: با توجه به اینکه دغدغه شرکت گاز بهره‌مندی حداکثری مردم از نعمت گاز طبیعی است، با صرفه‌جویی و مصرف ایمن و بهینه از این نعمت خدادادی یاری‌رسان شرکت گاز در تکمیل این ماموریت باشند.

انتهای پیام/ 102

چاپ و دانلود PDF

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها