رئیس هیأت ورزش های پهلوانی و زورخانه ای خراسان جنوبی :

ورزش زورخانه ای خراسان جنوبی مورد توجه قرار گیرد/ وجود 23 زورخانه فعال در خراسان جنوبی

رئیس هیأت ورزش های پهلوانی و زورخانه ای خراسان جنوبی از وجود 23 زورخانه فعال در خراسان جنوبی خبر داد و گفت: ورزش های زورخانه  ای میراث گرانبها و فرهنگی ما ایرانیان است که باید مورد توجه قرار گیرد.

رئیس هیأت ورزش های پهلوانی و زورخانه ای خراسان جنوبی از وجود 23 زورخانه فعال در خراسان جنوبی خبر داد و گفت: ورزش های زورخانه  ای میراث گرانبها و فرهنگی ما ایرانیان است که باید مورد توجه قرار گیرد.
مهدی قمری در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پیام خاوران اظهار داشت: ورزش های زورخانه  ای متعلق به خود ایرانیان است و از غرب و شرق وارد نشده است
بلکه میراث گرانبها و فرهنگی ما ایرانیان است که به ما رسیده است.

 

وی افزود: در حال حاضر در سطح استان 23 زورخانه فعال وجود دارد که اکثر این زورخانه ها در بخش خصوصی هستند.

 

رئیس هیأت ورزش های پهلوانی و زورخانه ای خراسان جنوبی بیان کرد: از این 23 زورخانه 3 زورخانه مربوط به ورزش و جوانان و مابقی مربوط به بخش خصوصی و شهرداری ها است.

 

قمری با بیان اینکه شهرداری ها در بحث زورخانه بسیار فعال بوده اند تصریح کرد: متأسفانه اداره ورزش و جوانان تنها یک زورخانه در شهرستان نهبندان دارد که آن زورخانه نیز به سالن کشتی تبدیل شده است.

 

وی خاطرنشان کرد: همچنین زورخانه دیگری در حاجی آباد قاین و شهرستان طبس مربوط به اداره ورزش و جوانان است که در حال ساخت است.

 

رئیس هیأت ورزش های پهلوانی و زورخانه ای خراسان جنوبی با اشاره به تعداد فعالان ورزش های زورخانه ای یادآور شد: در خراسان جنوبی نزدیک به یک هزار نفر ورزش کارانی هستند که در زورخانه های مختلف فعالیت دارند.

 

قمری ضمن گلایه از نبود زورخانه بین المللی در استان اظهار داشت: امید است مسئولان ما در این راستا توجه کنند  تا یک زورخانه بزرگ برای جوانان این خطه که شایستگی های بسیاری دارند ساخته شود.

بیشتر بخوانید   واگذاری ۱۲ محدوده معدنی خراسان جنوبی از طریق مزایده عمومی

 

وی با بیان اینکه این ورزش به جایی رسیده است که نیازمند توجه است افزود: برای زنده نگه داشتن این ورزش تلاش های بسیاری شده است بنابراین اگر به این ورزش بی توجهی شود ضمن خونه دل هایی که در این ورزش خورده شده ممکن است این ورزش به فراموشی سپرده شود.

 

رئیس هیأت ورزش های پهلوانی و زورخانه ای خراسان جنوبی گفت: بنابراین اگر بخواهیم دوباره این ورزش را از خواب غفلت بیدار کنیم افراد زیادی باید خون دل بخورند.

 

انتهای پیام/

چاپ و دانلود PDF

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها