به گزارش خبرگزاری تسنیم ازبیرجند:

۸۲۳ طرح اشتغال در استان خراسان جنوبی تسهیلات گرفتند

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی با بیان اینکه به ۸۲۳ طرح اشتغال تاکنون تسهیلات پرداخت شده است گفت: برای ۸۸۱ طرح با ۱۸۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات انعقاد قرارداد شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ازبیرجند، عباس رکنی شامگاه شنبه درجلسه مشترک کارگروه تخصصی اشتغال و کمیسیون هماهنگی بانکهای در استانداری خراسان جنوبی اظهار داشت: 140 میلیارد و 904 میلیون تومان تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری در مرحله نخست و از ابتدای امسال تاکنون در استان پرداخت شده است.

وی میزان تسهیلات ابلاغ شده اشتغال پایدار روستایی و عشایری در مرحله نخست را 118 میلیارد تومان تسهیلات اعلام کرد و افزود: این میزان به 139 میلیارد تومان افزایش یافته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی مجموع طرح های اشتغال معرفی شده به چهار بانک عامل استان را 2 هزار و 743 طرح اعلام کرد وگفت:719 میلیارد تومان تسهیلات به این طرح ها پرداخت شده است.

رکنی با بیان اینکه خراسان جنوبی در انعقاد قرارداد طرح های اشتغال رتبه پنجم و در میزان پرداختی نسبت به کل کشور رتبه پنجم را دارد اظهار داشت: تاکنون 7 هزار و 51 طرح به مبلغ 2 هزار و 213 میلیارد تومان در سامانه کارا ثبت نام شده است.

وی بیشترین تسهیلات پرداختی و طرح های اشتغال را با 35 میلیارد تومان مربوط به شهرستان بیرجند اعلام کرد و گفت: شهرستان‌های طبس، بشرویه و نهبندان در جایگاه های بعدی قرار دارند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه طرح های پرداختی توسط فرمانداران و مدیران مربوط مورد نظارت و بازرسی قرار می گیرد تصریح کرد: بیشترین بازدید از این طرح ها در شهرستان های خوسف، نهبندان و درمیان صورت گرفته است.

رکنی با بیان اینکه برخی طرح ها با توجه به نوسانات ارزی خواستار اختصاص متمم هستند گفت: انتظار می‌رود با ابلاغ مرحله دوم تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری این مهم نیز مد نظر قرار گیرد.

بیشتر بخوانید   موفقیت دانشجویان دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی در جشنواره حبیب

انتهای پیام/ح

چاپ و دانلود PDF

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها