رزمایش پدافند غیرعامل در شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان جنوبی:

رصد و پایش مسائل اجتماعی در کاهش آسیب‌پذیری جامعه مؤثر است

مدیرکل پدافند غیرعامل خراسان جنوبی با بیان اینکه پدافند غیرعامل سطح آسیب را شناسایی و آسیب‌ها را در حوزه‌های مختلف پایش می‌کند گفت: رصد و پایش مسائل اجتماعی در کاهش آسیب‌پذیری جامعه مؤثر است.

به گزارش پایگاه خبری “پیام خاوران اصغر نظافت عصر امروز در رزمایش شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی با اشاره به رزمایش شرکت توزیع نیروی برق استان اظهار داشت: این رزمایش مانور بسیار خوبی بود و داده‌هایی که به دست آمد به‌لحاظ بعد زمانی و مکانی مناسب است.

 

وی افزود: برق زیرساختی است که بسیاری از امورات دیگر را به خود مرتبط می‌کند و اگر اتفاقی در این حوزه رخ دهد بسیاری از جاها را درگیر می‌کند.

 

مدیرکل پدافند غیرعامل خراسان جنوبی به هفته پدافند غیرعامل اشاره و بیان کرد: این هفته برای ما تلنگری است تا این آمادگی را در طول سال نیز داشته باشیم و تنها مختص به هفته پدافند نباشد.

 

نظافت تصریح کرد: برخی از امورات برق به امورات مدیریت بحران برمی‌گردد و در حیطه پدافند نیست و برخی در حوزه پدافند غیرعامل است که در آنجا به‌کمک یکدیگر می‌آییم.

 

وی با ابراز اینکه “در بسیاری از جاها وظایف ما از هم جدا است” خاطرنشان کرد: همچنین در بسیاری از امورات مسئولان پدافند غیرعامل را با مدیریت بحران اشتباه می‌گیرند.

 

مدیرکل پدافند غیرعامل خراسان جنوبی یادآور شد: در این راستا هر آنچه توسط انسان اتفاق می‌افتد و خطرات آن در همه لایحه‌های اقتصادی، مالی، فنی، صنعتی، تولیدی و محیط زیست متوجه کشور می‌شود در شرح وظایف ما می‌آید.

 

نظافت با بیان اینکه آن دسته از اتفاقاتی که غیر انسان‌ساز است به مدیریت بحران برمی‌گردد اظهار داشت: گاهی از کنار برخی مسائل به‌راحتی عبور می‌کنیم و سپس متوجه می‌شویم که این امر باعث بروز مشکلاتی می‌شود.

بیشتر بخوانید   30 میلیارد ریال برای مقاوم سازی تاسیسات و شبکه‌های برق روستاهای زلزله زده بشرویه اختصاص یافت

 

وی با بیان اینکه پدافند غیرعامل سطح آسیب را شناسایی و آسیب‌ها را در حوزه‌های مختلف پایش می‌کند افزود: هنر ما باید این باشد که حادثه را قبل، حین و بعد از وقوع تنظیم کنیم تا بتوانیم آن را مدیریت کنیم.

 

مدیرکل پدافند غیرعامل خراسان جنوبی گفت: هفته پدافند غیرعامل تلنگری است تا این آمادگی را در طول سال نیز داشته باشیم و این آمادگی تنها مختص به هفته پدافند نباشد.

 

چاپ و دانلود PDF

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها