رئیس اتاق بازرگانی بیرجند مطرح کرد

اتاق بازرگانی بیرجند پل ارتباطی بین خراسان جنوبی و اوگاندا برای سرمایه گذاری

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن بیرجند گفت: اتاق بازرگانی بیرجند می تواند پل ارتباطی بین خراسان جنوبی و اوگاندا برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف باشد.

به گزارش پایگاه خبری “پیام خاوران” محسن احتشام در نشست تخصصی هیأت سرمایه‌گذاری از کشور اوگاندا با تجار و فعالان اقتصادی خراسان‌جنوبی اظهار کرد:  کشور اوگاندا برای رسیدن به ثبات، فراز و نشیب های زیادی را طی کرده و اکنون یکی از باثبات ترین کشورهای آفریقایی است.

 

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان جنوبی بیان کرد: مهمترین محصولات کشور اوگاندا قهوه، طلا و محصولات گیاهی چون پنبه و چای است.

 

نفت و دارو بیشترین کالاهای وارداتی به اوگاندا

 

احتشام با اشاره به بازار بالقوه کشور اوگاندا برای تجار ایرانی ادامه داد: محصولاتی چون نفت و دارو نیز بیشترین کالاهای وارداتی به کشور اوگاندا است که صادرکنندگان به این کشور نیز امارات، چین، هند و آمریکای جنوبی است.

 

وی افزود: مطالعه بازار کشور اوگاندا نشان می دهد که این بازار از جهات مختلف بسیار حائز اهمیت است ولی متأسفانه کمتر به آن توجه کرده ایم، در حالی که پتانسیل ها و ظرفیت‌های متقابل زیادی بین ایران و به خصوص خراسان جنوبی و کشور اوگاندا برای تجارت و سرمایه گذاری وجود دارد.

 

ظرفیت های اوگاندا برای سرمایه گذاری معرفی شود

 

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان جنوبی خطاب به هیأت اوگاندایی گفت: اوگاندا فرصت های مطلوبی برای تجارت و سرمایه گذاری دارد که اگر این ظرفیت های متقابل معرفی شود انگیزه ای برای ورود تجار و تولید کنندگان خراسان جنوبی به این کشور است.

 

احتشام با اشاره به اینکه امیدواریم این نشست ها به یک برنامه عملیاتی تبدیل شود، یادآور شد: اتاق بازرگانی بیرجند می تواند پل ارتباطی بین خراسان جنوبی و اوگاندا برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف باشد.

بیشتر بخوانید   سالن‌های مطالعه بیرجند تعطیل است

 

انتهای پیام/

چاپ و دانلود PDF

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها