طرح جامع پدافند غیرعامل شهر بیرجند ابلاغ شد

مدیر پدافند غیرعامل شهرداری بیرجند گفت: طرح جامع پدافند غیرعامل شهر بیرجند پس از تایید نهایی سازمان پدافند غیرعامل کشور برای اجرا در مرکز استان ابلاغ شد.

به گزارش “پیام خاوران“، حسن دلپسند در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در راستای سیاست‌های کلی نظام و به منظور حفاظت و صیانت از مردم، ارتقای پایداری و کاهش آسیب‌پذیری زیرساخت حائز اهمیت شهر، مطالعات پدافند غیرعامل شهر بیرجند با هماهنگی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، با ابلاغ و نظارت عالیه سازمان پدافند غیرعامل کشور و با کارفرمایی شهرداری بیرجند انجام شد.

مدیر پدافند غیرعامل شهرداری بیرجند هدف از اجرای این طرح را بررسی دارایی‌های شهر بیرجند و ارائه راهکارهای اجرایی به منظور کاهش آسیب‌پذیری، افزایش بازدارندگی، ارتقای پایداری، تسهیل مدیریت بحران و تداوم فعالیت‌های ضروری در ابعاد مختلف و سطوح راهبردی، عملیاتی و تاکتیکی ناشی از تهدیدات انسان ساخت عمدی اعلام کرد.

وی ادامه داد: خروجی مطالعات پدافند غیرعامل شهر بیرجند، برنامه‌های عملیاتی اولویت‌بندی شده به تفکیک دستگاه‌های اجرایی است که باید در تعامل با مسئولان ذیربط در برنامه‌های سالانه دستگاه‌های اجرایی شهر بیرجند دیده شود که بهترین شیوه اعمال ضوابط پدافند غیرعامل در پروژه‌ها و زیرساخت به لحاظ اقتصادی و سهولت اِعمال آنها هنگام طراحی اولیه پروژه است.

مدیر پدافند غیرعامل شهرداری بیرجند گفت: با توجه به اینکه انجام نتایج مطالعات طرح جامع پدافند غیرعامل در چارچوب برنامه‌های شهری نهایی و به عنوان برنامه جامع پدافند غیرعامل شهر بیرجند تنظیم شده است فرآیند اجرایی و اعتبارات آن در قالب نظام بودجه‌ریزی سالیانه شهر بیرجند در دستور کار شورای اسلامی شهر و شهرداری قرار می‌گیرد.

دلپسند بیان کرد: مبلغ اعتبار اولیه این طرح یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال است که ۵۰ درصد این قرارداد توسط سازمان پدافند غیرعامل کشور تامین شده است.

بیشتر بخوانید   فاز نخست بوستان کاجستان بیرجند افتتاح شد

وی با اشاره به اهمیت و ضرورت پدافند غیرعامل به‌ویژه در شهر بیرجند گفت: هدف از پدافند غیرعامل، حفظ جان و مال انسان در برابر حوادث، تهدیدات و استمرار فعالیت‌های اساسی و ضروری مردم، تضمین، تداوم و تامین نیازهای حیاتی و سهولت در اداره کشور در شرایط بروز تهدید، بحران و اقدامات خصمانه و مخرب دشمن است.

مدیر پدافند غیرعامل شهرداری بیرجند ایجاد ساختار سازمانی مناسب در شهرداری در زمینه پدافند غیرعامل، ایجاد زمینه مناسب برای حمایت از برنامه‌ها و تثیبت جایگاه سازمانی و اجرایی از اولویت‌های کاری این حوزه عنوان کرد.

منبع: خاورستان

انتهای پیام/۱۰۲

چاپ و دانلود PDF

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها