کامیون حامل سوخت قاچاق در خراسان جنوبی توقیف شد

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی گفت: مأموران انتظامی شهرستان نهبندان، یک دستگاه کامیون حامل ۳۲ هزار لیتر سوخت قاچاق را توقیف کردند.

به گزارش “پیام خاوران” سردار ناصر فرشی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مأموران ایست و بازرسی سهل آباد شهرستان نهبندان در اجرای طرح مبارزه با قاچاقچیان عمده سوخت، هنگام کنترل خودروهای عبوری در محورهای مواصلاتی این شهرستان به یک دستگاه کامیون مشکوک شدند و جهت بررسی بیشتر خودرو را متوقف کردند.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی گفت: ماموران پس از هماهنگی با مقام قضائی در بازرسی از خودرو، ۳۲ هزار لیتر سوخت قاچاق و خارج از شبکه توزیع فرآورده‌های نفتی کشف کردند.

وی تصریح کرد: ماموران در این رابطه کامیون را توقیف و یک متهم را دستگیر كردند که با تشكيل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد.

فرشید خاطرنشان کرد: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه موارد مشكوك با مرکز فوریت‌های پليسی ۱۱۰ تماس و يا از طريق پيامك با سامانه ۱۱۰۵۶ موضوع را به پليس اطلاع دهند.

کلاهبرداری با رسید ساز جعلی

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی همچنین از شناسایی و دستگیری ۲ متهم که از طریق رسید ساز جعلی اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌کردند، خبر داد.

فرشید اظهار داشت: شهروندی به پلیس آگاهی شهرستان درمیان مراجعه و مدعی شد شخصی از وی اقدام به کلاهبرداری به صورت اینترنتی کرده که پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: ۲ نفر خریدار با ارائه یک رسید بانکی در تلفن همراه خود که نشان می‌داده پول به حساب شاکی واریز شده مدعی می‌شدند که وجه کالا را به حساب فروشنده واریز و در نهایت کالای مورد نظر را دریافت می‌کردند اما پس از گذشت چند ساعت شاکی متوجه می‌شد که پولی به حسابش واریز نشده است.

بیشتر بخوانید   آماده باش 20 تیم آتش نشانی بیرجند در چهارشنبه آخر سال

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی بیان کرد: برابر اظهارات شاکی و بررسی‌های فنی به عمل آمده مشخص شد متهمان از طریق اپلیکیشن رسید ساز جعلی اقدام به کلاهبرداری از مالباخته کرده‌اند.

فرشید با اشاره به این که مأموران با انجام اقدامات فنی و شگرد‌های خاص پلیسی صورت گرفته، متهمان را شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی، ۲ نفر متهم را دستگیر کردند تصریح کرد: متهمان در بازجویی‌های پلیسی به جرم خود اعراف کردند و به همراه پرونده به مراجع قضائی معرفی شدند.

وی با بیان این که شهروندان باید سامانه پیامکی حساب‌های بانکی خود را همواره فعال کنند تا با دریافت پیامک از طرف بانک مربوطه از انجام عملیات بانکی مورد نظر اطمینان حاصل کنند؛ خاطرنشان کرد: مردم هشدارهای پلیس را جدی گرفته و در صورت مواجهه با موارد مشکوک موضوع را سریعاً با ما در ارتباط بگذارند.

انتهای پیام/ ۱۰۲

چاپ و دانلود PDF

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها