۳۶ اقامتگاه بوم گردی و۷روستای هدف گردشگری طبس میزبان مسافران نوروزی

مدیر اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان طبس با اشاره به اینکه در شهرستان ۳۶ اقامتگاه بوم گردی از مهمانان و مسافران نوروز پذیرایی  می کند گفت: هفت روستای هدف گردشگری طبس میزبان قدم‌های مسافران نوروزی است

به‌گزارش ” پیام خاوران “ ، محمد عرب با اشاره به اینکه حدود نیمی از روستای هدف گردشگری استان در طبس واقع شده است، بیان‌کرد: روستای اصفهک، روستای کریت، روستای خرو، منطقه کال جنی و.. از جمله این روستاها هستند.

مدیر اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان طبس بیان کرد: در خراسان جنوبی ۱۳ روستای هدف گردشگری وجود دارد که از این تعداد هفت روستا در شهرستان زیبای طبس قرار دارد.

برپایی نمایشگاه صنایع‌دستی در روستاهای هدف گردشگری

عرب بابیان اینکه دو منطقه نمونه گردشگری چشمه آب گرم مرتضی علی و روستای ازمیغان نیز در شهرستان طبس واقع شده است، بیان کرد: در بیشتر این روستاهای هدف گردشگری طی ایام نوروز نمایشگاه و یا فروشگاه صنایع‌دستی و سوغات برپا است و این مناطق آماده پذیرش مهمانان و گردشگران نوروزی هستند.

وی ادامه داد: در شهرستان طبس رشته‌های صنایع‌دستی چون قلم‌زنی، گیوه‌بافی، پخل بافی، مسگری، سبدبافی و صنایع چرم فعال است و بسیاری از هنرمندان شهرستان در این رشته‌ها هنرنمایی و اقدام به خلق آثار باشکوه می‌کنند.

مدیر اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان طبس با اشاره به اینکه در شهرستان ۳۶ اقامتگاه بوم گردی از مهمانان و مسافران نوروز پذیرایی خواهند کرد، گفت: دو هتل و سه مجتمع گردشگری نیز در این شهرستان وجود دارد.

ظرفیت تأسیسات گردشگری طبس هزار و ۸۵۰ نفر است

عرب یادآور شد: درمجموع ظرفیت اقامت در تأسیسات گردشگری شهرستان طبس در بخش‌های مختلف حدود هزار و ۸۵۰ نفر است.

وی بابیان اینکه یک پایگاه امدادی هلال‌احمر در مسیر تهران- یزد به طبس مستقر شده است، ادامه داد: ۱۷ نقطه حادثه‌خیز در خراسان جنوبی شناسایی شده که ۹ مورد آن در شهرستان طبس است که بیشتر این نقاط ساماندهی شده‌اند.

بیشتر بخوانید   صادرات زیر بنای یک جامعه اقتصادی رو به پیشرفت است

عرب با تأکید بر اینکه با همکاری بخش خصوصی ۱۶ راهنمای گردشگری در اماکن تاریخی و گردشگری طبس مستقر هستند، افزود: در محل امامزاده حسین بن موسی الکاظم (ع) نیز یک نمایشگاه صنایع‌دستی و سوغات برپا می‌شود.

مدیر اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان طبس بیان کرد: از ابتدای سفرهای نوروزی تا ۲۸ اسفندماه ۱۲۶ هزار نفر از جاذبه‌های تاریخی، گردشگری و مذهبی طبس بازدید کرده‌اند.

انتهای پیام/

چاپ و دانلود PDF

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها