رئیسی:

۸۰۰هزار محروم از سراسر کشور به زیارت امام هشتم نائل شدند

  • کدخبر: 467
  • یکشنبه ۱۳ آبان ۹۷ - 19:05

تولیت آستان قدس رضوی گفت: بالغ بر ۸۰۰هزار مردم محروم سراسر کشور از سوی آستان قدس رضوی به زیارت امام هشتم نائل و در این مجموعه پذیرایی شده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری” پیام خاوران”  حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در نشست شورای راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی در استانداری خراسان‌جنوبی با اشاره به سه مأموریت اصلی آستان قدس رضوی(ع) اظهار داشت: این مأموریت در تمام استان‌ها براساس آنچه مقام معظم رهبری مشخص کرده‌اند شامل انجام کار فرهنگی، رسیدگی به مسئله محرومان و نیازمندان و توجه به موضوع زیارت است.

وی با بیان اینکه اقدامات ارزشمندی برای ساخت زائرسراها در مشهد انجام شده تا محرومان و مستضعفان نیز بتوانند به زیارت بروند، گفت: با این اقدام صنعت مسکن فعال و اشتغال خوبی ایجاد کرده است.

تولیت آستان قدس رضوی با تأکید بر اینکه در عرصه مسائل اقتصادی باید یک حرکت جهادی ایجاد شود، تصریح کرد: با روند روزمره گره‌‌ها باز نمی‌شود چون دشمن می‌خواهد موفقیت‌های کشور را در حوزه اقتصادی متوقف کند.

رئیسی با یادآوری اینکه دشمن درصدد است همواره کشورها را از برقراری ارتباط اقتصادی با ایران بازدارد ادامه داد: این کار یک حرکت دیپلماسی نیست.

وی با تصریح به اینکه کشور باید آرایش مواجهه با جنگ اقتصادی، فرهنگی و رسانه‌ای را داشته باشد گفت: رهبر معظم انقلاب با ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی هم در سخن و هم در عمل اتمام حجت کرده‌اند تا آنچه مربوط به کار جهادی در این عرصه بوده به‌خوبی اجرایی شود.

نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری تأکید کرد: بخش‌های مختلف کشور باید حس ایستادگی، مقاومت، ابتکار، نوآوری و به‌پیش رفتن و متوقف نشدن در کار اقتصادی و فعالیت‌های تولیدی در کشور را مورد توجه قرار دهند.

تولیت آستان قدس رضوی  با بیان اینکه باید از از ظرفیت‌های موجود، همگرایی و هم‌افزایی بازار و سیاست و همگرایی علم اقتصاد و بازار استفاده شود اضافه کرد: در عرصه‌های اقتصادی باید مردم را باور کنیم و نقش نظارتی دولت و حمایت از بخش خصوصی در این روند راهگشاست.

بیشتر بخوانید   ترین‌های هشت سال دفاع مقدس+ اینفوگرافی

وی  حمایت از بخش خصوصی را بسیار مهم خواند و تصریح کرد: هرچه مبالغ در مسیر تولید قرار گیرد بهتر بوده و باید افزایش نقدینگی به‌سمت تولید هدایت گردد.

وی از مردم خراسان‌جنوبی به‌عنوان مردم اهل فعالیت و تلاش یاد کرد و گفت: با حرکت جهادی کارهای نشدنی انجام شده است و هر کجا به مردم نقش واگذار شده در آن حوزه موفقیت حاصل شده به‌طوری که حضور مردم در جبهه‎های دفاع مقدس گواه این مهم است.

رئیسی با اشاره به اجرای طرح آمایش سرزمینی خراسان‌جنوبی از سوی دانشگاه بیرجند گفت: این طرح نشان می‌دهد که دانشگاه و علم از بازار جدا نیست  و تلاش علمی، عزم عملی و حزم دوراندیشی سه اصل اساسی بوده که کارها را پیش می‌برد.

تولیت آستان قدس رضوی  با توجه به کلنگ‌زنی مجتمع آموزشی در مهرشهر بیرجند توسط آستان قدس رضوی گفت: نظر ما بر توانمندسازی است و اگر زمینه کار فراهم شود برای مردم آورده بهتری به‌همراه دارد./منبع: تسنیم

انتهای پیام/

چاپ و دانلود PDF

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها