با انتقال خون موردنیاز با بالگرد به نهبندان

مادر باردار نهبندانی توسط اورژانس هوایی نجات یافت

سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: در یک عملیات ۳.۵ ساعته اورژانس هوایی مادر ۳۳ ساله نهبندانی که به دلیل خونریزی شدید نیاز فوری به خون و فرآورده های خونی داشت نجات یافت.

سید محمدرضا حسینی در  گفت وگو  با خبرنگار پایگاه خبری” پیام خاوران” اظهار داشت:ظهر امروز  گزارشی مبنی بر نیاز و نجات مادر باردار ۳۳ ساله ای در نهبندان که دچار خونریزی شدید شده و نیاز فوری به خون و فرآورده های خونی و اعزام به مرکز استان دارد به مرکز فرماندهی عملیات بحران (EOC) دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اعلام شد.

 

وی گفت: پس از اعلام بلافاصله هماهنگی های لازم با سازمان انتقال خون استان انجام شد و خون و فرآورده های خونی مورد نیاز دریافت گردید و با بالگرد اورژانس هوایی بیرجند به نهبندان اعزام شد.

 

سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: در این راستا  با هماهنگی های انجام شده با فرماندهی انتظامی استان خراسان جنوبی سوخت بالگرد نیز در نهبندان تامین شد

 

وی بیان کرد:  برای نخستین بار بالگرد اورژانس هوایی در نهبندان که فاصله ای حدود ۲۰۰ کیلومتری از مرکز استان واقع شده است به زمین نشست و خون و فرآورده های خونی تحویل کادر درمانی بیمارستان شهید آتشدست گردید.

 

حسینی گفت: پس از تزریق خون و فرآوردهای خونی مورد نیاز به بیمار وضعیت عمومی وی تثبیت شد و بیمار همراه مراقبت های درمانی با بالگرد اورژانس هوایی به بیمارستان ولی عصر(عج) بیرجند منتقل شد و در حال حاضر وضعیت وی رضایت بخش است.

 

انتهای پیام/

چاپ و دانلود PDF
بیشتر بخوانید   مراسم یوم الله 12 بهمن در سراسر خراسان جنوبی برگزار می‌شود

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها