شرق باشکوه در نوروز ۱۴۰۳| برگزاری نوروزگاه در باغ وعمارت جهانی اکبریه بیرجند

رئیس اداره‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان بیرجند از برگزاری مراسم نوروزگاه در باغ وعمارت جهانی اکبریه بیرجند خبر داد.

به‌گزارش ” پیام خاوران “، محمدعلی جنتی‌فر گفت: از مهم‌ترین برنامه‌هایی که در نوروز ۱۴۰۳ در شهرستان بیرجند برگزار می‌شود، برنامه نوروزگاه در باغ اکبریه است و در این باغ تاریخی بازارچه صنایع‌دستی برپا است و همچنین موزه‌های این مجموعه باشکوه برای بازدید شهروندان و مهمانان نوروزی آماده است.

وی اظهارکرد: همچنین نمایشگاه تعدادی از عکس‌های منتخب دومین جشنواره ملی عکس میراث ماندگار خراسان جنوبی در محل نگارخانه باغ و عمارت جهانی اکبریه برپا شده است.

رئیس اداره‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان بیرجند ادامه داد: از جاذبه‌های تاریخی شهر بیرجند، ارگ کلاه فرنگی و خانه‌های تاریخی و قدیمی آن است که در ایام نوروز این خانه‌ها و ارگ کلاه فرنگی آماده بازدید میهمانان است.

جنتی‌فر گفت: بخشی از موزه‌های شهر بیرجند نیز در بافت تاریخی آن قرار دارد، به‌عنوان مثال موزه عروسک‌ و موزه منسوجات و لباس‌های سنتی شهر در خانه فروتنی و پردلی قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه سرای امینی بیرجند به‌عنوان یکی دیگر از جاذبه‌های تاریخی شهر ایام نوروز پذیرای مسافران و گردشگران است، افزود: سرای امینی در محدوده بافت تاریخی و در بازار قدیم بیرجند قرار داشته و مربوط به دوره قاجار است که با شماره ۳۰۱۶۰ در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است و در محل این بنای تاریخی بازارچه صنایع‌دستی برپا است.

رییس اداره‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان بیرجند گفت: از ۲ فروردین‌ماه لغایت ۶ فروردین‌ماه از ساعت ۱۹ الی ۲۱ مراسم نوروزگاه در محل باغ و عمارت جهانی اکبریه اجرا می‌شود.

انتهای پیام

چاپ و دانلود PDF
بیشتر بخوانید   چگونه اعتبار سیمکارت اپراتورهای مختلف را انتقال دهیم؟ + اینفوگرافیک

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها