تالاب کجی نمکزار نهبندان بی‌نظیرترین جاذبه زیست‌‌محیطی

تالاب کجی نمکزار نهبندان، یکی از تالاب های شرق کشور است که در معرض خطر خشک سالی قرار دارد و به عنوان یکی از ظرفیت های ملی و جهانی محیط زیست ایران که در معرض یک فاجعه ی محیط زیستی قرار گرفته است،

به گزارش “پیام خاوران“، تالاب کجی نمکزار نهبندان واقع در جنوبی ترین قسمت استان مرزی خراسان جنوبی یکی از شگفتی های طبیعت و بزرگترین شاهکار های خلقت است که هر ساله پذیرای تعداد زیادی از گردشگران و میهمانان نوروزی است. هر چند در این شهرستان، آثار تاریخی با ارزشی چون قله « شاهدژ » وجود دارد، اما هر کس که حداقل یک بار به این شهرستان سفر کرده باشد، نهبندان را بواسطه جاذبه اکوتوریستی آن می شناسد و خاطرات خوش تالاب کجی در ذهنش جاودان مانده است.

تالاب کجی نمکزار نهبندان با دارا بودن چشم اندازی بسیار زیبا، در ۷۵ کیلومتری نهبندان و در حاشیه محور این شهرستان به بیرجند قرار گرفته است. از آنجا که در فصل های پاییز و زمستان این تالاب دارای آب می باشد، لذا به محل امنی برای پرندگان آبزی تبدیل شده و همه ساله پذیرای پنج هزار پرنده مهاجر و بعضا از نوع نایاب کشور است. زاغ بور جز آن دسته از پرندگانی است که فقط در ایران و آن هم در استان های سمنان و یزد و بویژه در خراسان جنوبی و شهرستان نهبندان زندگی می کند.

از زاغ بور به عنوان جواهر کمیاب و نادر کویر یاد می کنند. همچنین این پرنده با زیبایی های خاص خود یکی از قابلیت های گردشگری کشور و شهرستان نهبندان محسوب می شود. تالاب کجی جزو منطقه ای است که هرساله تعداد زیادی از گردشگرن به انجا سفر میکنند. لازم به ذکر است که تالاب کجی بسیار خاطره انگیز و زیبا است.

تالاب کجی نمکرار، منطقه بکر و به یاد ماندنی برای کسانی که به این جای با صفا سفر کردند میباشد و میتواند خاطرات خوش و ریبایمان را رقم برند.

بیشتر بخوانید   شیر و کیک رایگان بین دانش آموزان مناطق محروم خراسان جنوبی توزیع می شود

تالاب کجی یک تالاب فصلی به شمار می رود که آبگیری آن به ریزش باران و جوشش چشمه‌های کرانه تالاب وابسته است و معمولا از اواسط پاییز آغاز می شود، که در حال حاضر پهنه آبی و مدت زمان آبی آن به دلیل کاهش بارندگی‌ها و همچنین برداشت بی‌رویه آب توسط چاه موتورهای اطراف تالاب کاهش چشمگیری داشته است.

این تالاب همچنین زیستگاه حیواناتی مانند خرگوش، روباه، کفتار، گرگ، پایکا، پامسواکی، زرده‌بر و تشی است.

منبع: برنا

انتهای پیام/ ۱۰۲

چاپ و دانلود PDF

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها