فروش ۱٫۲ میلیارد تومانی تولیدات عشایرخراسان جنوبی

مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی گفت:عشایر استان در سیاه چادرهای منتهی به شهرها، یک میلیارد و ۲۲ میلیون تومان تولیدات خود را به فروش رساندند.

به گزارش ” پیام خاوران ” ، محمد ابراهیم ابراهیمی امروزدر بازدید استاندار خراسان جنوبی از سیاه چادرهای مستقر در ورودی روستاهای خانیک و برون  گفت: ۱۰۰ هزار نفر گردشگر و مسافر نوروزی تا ۹ فروردین ۱۴۰۳ از سیاه چادرهای عشایری خراسان جنوبی بازدید کردند.

وی با اشاره به اینکه امسال عشایر استان با برپایی ۳۹ سیاه چادر نوروزی به استقبال مسافران فصل بهار رفتند گفت:در ورودی‌های تمامی شهرستان‌های استان و به نسبت موقعیت آنها و با توجه به اینکه برخی از شهرستان‌ها در مسیر عبوری زائران بارگاه منور حضرت امام رضا (ع) قرار دارند، برپا شده است.

مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی افزود: عشایر استان در این سیاه چادر ها یک میلیارد و ۲۲ میلیون تومان تولیدات خود را به فروش رساندند.

وی گفت: این سیاه چادر‌ها که با واژه نوروزگاه‌های عشایری نامیده می‌شوند، در کنار ایجاد توقفگاه سنتی برای رانندگان و مسافران عبوری برای کاهش نرخ تصادفات، می توان بر روی آنها به عنوان یک مکان برای عرضه مستقیم تولیدات و محلی مناسب برای افزایش میزان درآمد خانوار عشایری حساب کرد.

استاندار خراسان جنوبی در جریان سفر به شهرستان فردوس از سیاه چادرهای مستقر در ورودی روستاهای خانیک و برون بازدید کرد.

فرماندار شهرستان فردوس و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی، این بازدید استاندار از استراحتگاه‌های موقت و سیاه چادرهای عشایری را همراهی کردند.

استراحتگاه های موقت و سیاه چادرهای عشایری در هفت نقطه از شهرستان به منظور معرفی آداب و رسوم زندگی عشایری، خدمات دهی به مسافرین، آشنایی مسافران با آیین های محلی،  ایجاد فضایی مفرح در راستای کاهش حوادث جاده ای و… برپا شده است .

بیشتر بخوانید   اجرای ۵۸۰۰ طرح صنعتی در شهرک‌های صنعتی کشور

کیلومتر ۳۷ محور فردرس – دیهوک ( لاین برگشت ، رباط خوشاب)، کیلومتر ۱۵ محور فردوس – دیهوک ، میدان بسیج اسلامیه، محور بجستان _ فردوس ، روستای خانیک و برون  و پارک تون، محل استقرار استراحتگاه موقت در این شهرستان است.

انتهای پیام/

چاپ و دانلود PDF

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها